Zamknij

Petru kończy z polityką. Lubnauer: dobrze, że stworzył Nowoczesną

01.07.2019 14:26
Petru kończy z polityką. Lubnauer: dobrze, że stworzył Nowoczesną
fot. Andrzej Iwańczuk/ Reporter

Jestem przekonana, że decyzja Ryszarda Petru o stworzeniu Nowoczesnej była dobrą decyzją; mam sporo sympatii do Ryszarda, myślę, że jeszcze nie raz nasze losy się zetkną - tak szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer komentowała decyzję byłego szefa jej ugrupowania o zakończeniu kariery politycznej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Lider partii Teraz! Ryszard Petru zapowiedział w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", że nie wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Wracam do biznesu. Będę pracował i zarabiał na życie.

Ryszard Petru

W niedzielnym oświadczeniu napisał m.in., że nie chce "licytować się na populizm".

Katarzyna Lubnauer stwierdziła w rozmowie z PAP, że to autonomiczna decyzja Petru, do której ma prawo. "Myślę, że każdy z nas musi sam zdecydować, czy polityka jest dla niego zajęciem na przyszłość" - podkreśliła.

Pamiętam to, że Ryszard Petru stworzył Nowoczesną, że dzięki niemu nasi posłowie znaleźli się w parlamencie. Jestem przekonana, że jego decyzja o stworzeniu Nowoczesnej była dobrą decyzją.

Katarzyna Lubnauer, Nowoczesna

"Mam sporo sympatii do Ryszarda, myślę, że jeszcze nie raz nasze losy się zetkną" - dodała Lubnauer.

Zaskakująca decyzja Petru. Nie wystartuje w wyborach. "Będę pracował"

Petru był założycielem i liderem Nowoczesnej. 31 maja 2015 r. odbył się w Warszawie kongres założycielski Stowarzyszenia NowoczesnaPL; 25 sierpnia zarejestrowana została partia o nazwie Nowoczesna Ryszarda Petru, która w październikowych wyborach parlamentarnych zdobyła 7,6 proc. głosów, co dało jej 28 mandatów w Sejmie. Przewodniczącym Nowoczesnej był wówczas Petru, a jego zastępczynią m.in. Katarzyna Lubnauer. Dwa lata później Petru stracił przywództwo na rzecz Lubnauer. Opuścił partię 11 maja 2018 r.

RadioZET.pl/PAP