Zamknij

Petru wraca do biznesu. Wiadomo, czym zajmie się założyciel "Nowoczesnej"

26.11.2019 20:25
Petru wraca do biznesu. Wiadomo, czym zajmie się założyciel "Nowoczesnej"
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Jak informuje portal Onet – który jako pierwszy dotarł do treści oświadczenia, wydanego przez Ryszarda Petru - założyciel "Nowoczesnej" postanowił na dobre porzucić politykę i wrócić do biznesu. Wiadomo już, czym dokładnie zajmie się były poseł.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Warto przypomnieć, że Ryszard Petru został odsunięty ze stanowiska przewodniczącego "Nowoczesnej", a jego miejsce zajęła Katarzyna Lubnauer. Obecnie, liderem Nowoczesnej jest Adam Szłapka.

Zobacz także

Później Ryszard Petru założył ugrupowanie Teraz!, z jego strony padały również zapowiedzi dotyczące projektu "Plan Petru". Jak dowiedział się portal Onet, były poseł jednak zdecydował się na powrót do swojego pierwotnego zajęcia – czyli do biznesu.

Zgodnie z deklaracją złożoną w lipcu tego roku powróciłem do biznesu

– miał napisać w specjalnym oświadczeniu.

Czym będzie zajmować się nowa firma Ryszarda Petru?

Założyciel "Nowoczesnej" poinformował, że zakłada firmę, specjalizującą się w zakresie doradztwa finansowego dla przedsiębiorstw – podaje Onet. Ma ona również oferować pomoc w analizie kluczowych danych i wskaźników ekonomicznych – dowiadujemy się z oświadczenia byłego posła.

Zobacz także

Na czym dokładnie mają polegać usługi, które oferować będzie nowa firma Ryszarda Petru? Jej zespół ma m.in. wspierać przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu kapitału na dalsze etapy rozwoju.

Zobacz także

W zależności od tego, jakie firma ma potrzeby, jaki ma poziom zadłużenia, jaką skalę planów inwestycyjnych, finansowanie i źródła jego pozyskania muszą te czynniki uwzględniać

– napisał Petru. Ponadto, firma byłego posła ma także postawić duży nacisk na problem przejmowania stanowisk kierowniczych w firmach przez dzieci ich założycieli.

 

RadioZET.pl/Onet.pl