Zamknij

Znamy prawdopodobną datę kongresu PiS. Terlecki: wakacje będą krótkie

06.08.2020 20:48
Terlecki Kaczyński
fot. Jacek Dominski/REPORTER

Prawdopodobnie 7-8 listopada odbędzie się kongres Prawa i Sprawiedliwości - poinformował w rozmowie z dziennikarzami po wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS w Jachrance szef klubu, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

W czwartek, zaraz po uroczystym zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję (które miało miejsce na sali plenarnej Sejmu), odbyło się wyjazdowe posiedzeniu klubu Prawa i Sprawiedliwości. Tradycyjnie, miało ono miejsce w Jachrance (pow. legionowski, ok. 50 km od Warszawy). 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podsumował kampanię wyborczą, dziękował za udział w tej kampanii posłom, ministrom, działaczom i strukturom. Ale także powiedział, co wszyscy przyjęli z entuzjazmem, że wakacje będą krótkie i po wakacjach ruszamy z nową energią do działań, które są przed nami. O szczegółach powiemy, kiedy się spotkamy po wakacjach

- zapowiedział w rozmowie z dziennikarzami obecny na posiedzeniu wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. - Dziś nie było dyskusji, dyskusja będzie na spotkaniu wyjazdowym przed kongresem - dodał szef klubu PiS. Poinformował również, że zapowiadany od dawna kongres PiS ma się odbyć 7-8 listopada.

Dopytywany o zmiany, do których może dojść jesienią w ugrupowaniu, odparł, że chodzi o "pewne przeorganizowanie partii". - Te zmiany musi zatwierdzić kongres, na kongresie je przedstawimy, zmiany będą dotyczyły funkcjonowania naszych struktur - dodał Terlecki. Zaprzeczył jakoby na kongresie, który ma m.in. wybrać władze partii na kolejną kadencję, mogło dojść do zmiany prezesa PiS. 

Zobacz także

Terlecki pytany o zapowiadaną także w mediach rekonstrukcję rządu zaznaczył, że zmiany muszą być zatwierdzone najpierw przez komitet polityczny partii. Dopytywany o zmiany, do których może dojść jesienią w ugrupowaniu, odparł, że chodzi o "pewne przeorganizowanie partii". - Te zmiany musi zatwierdzić kongres, na kongresie je przedstawimy, zmiany będą dotyczyły funkcjonowania naszych struktur - dodał Terlecki.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP