Zamknij

Ryszard Terlecki napisał list do Cichanouskiej. "Przepraszać nie będę"

08.06.2021 11:06
Ryszard Terlecki
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Ryszard Terlecki poinformował, że napisał list do liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej "wyjaśniający z kim ma do czynienia" w kwestii projektu Campus Polska. Oświadczył, że nie będzie przepraszał za swój wpis w mediach społecznościowych.

Ryszard Terlecki napisał w piątek na Twitterze, że "jeżeli Swiatłana Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników".

Słowa te padły w nawiązaniu do zaproszenia liderki białoruskiej opozycji na Campus Polska Przyszłości - wydarzenie organizowane na przełomie sierpnia i września przez ruch Rafała Trzaskowskiego Wspólna Polska.

Terlecki napisał list do Cichanouskiej. ''Przepraszać nie będę''

Wicemarszałek Sejmu zapytany we wtorek przez dziennikarzy, czy przeprosi za swój wpis, oświadczył, że tego nie zrobi. - Przepraszać z pewnością nie będę. Nie widzę powodu, żeby ujawnić pewną sprawę, która się dopiero toczy. Nawet napisałem taki list do pani Cichanouskiej wyjaśniający z kim ma do czynienia zadając się z Campusem - powiedział Terlecki, dodając, że list "będzie publiczny".

Na uwagę dziennikarzy, że Swiatłana Cichanouska ma do czynienia z politykami w Polsce odparł: "Ale to jest specyficzny rodzaj polityków i dobrze, żeby o tym wiedziała".

W związku z piątkowym wpisem posłowie KO, a także koła Polska2050 i klubu Lewicy domagają się odwołania Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu.

RadioZET.pl/PAP