Zamknij

Terlecki zakażony koronawirusem. Wcześniej w Sejmie siedział obok Kaczyńskiego

16.11.2021 12:56
Terlecki Kaczyński
fot. PAP

Ryszard Terlecki otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wicemarszałek Sejmu oraz poseł PiS był wcześniej obecny na sali sejmowej, gdzie m.in. siedział obok Jarosława Kaczyńskiego. 

Ryszard Terlecki jest zakażony  koronawirusem. Informację dotyczącą posła PiS oraz wicemarszałka Sejmu podał na Twitterze dziennikarz Radia Nowy Świat Klaudiusz Ślezak.

Ryszard Terlecki ma koronawirusa. W Sejmie siedział obok Kaczyńskiego

"Wstrzymywałem się z podaniem tej informacji, ale widzę, że już się rozeszła. Ryszard Terlecki z pozytywnym wynikiem COVID-19. To także w kontekście wykluczenia posłów Konfederacji, którzy odmówili założenia maseczek, z dzisiejszych obrad sejmu" - napisał. 

Co ciekawe, Terlecki był we wtorek obecny podczas posiedzenia Sejmu. Na zdjęciach z sali plenarnej widać m.in., że siedzi obok Jarosława Kaczyńskiego. 

Z kolei incydent z posłami Konfederacji, o którym wspomniał Ślezak, dotyczy wykluczenia przez marszałek Elżbietę Witek trzech deputowanych tej partii. - Konrada Berkowicza, Grzegorza Brauna i Jakuba Kuleszy.

W trzech musieli opuścić salę sejmową, ponieważ nie mieli na sobie maseczek, a także nie posiadali zaświadczeń lekarskich zwalniających z obowiązku zakrywania nosa i ust. Stosowne dokumenty przedstawili z kolei Krystian Kamiński, Dobromir Sośnierz i Artur Dziambor. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter