Zamknij

Rząd kupuje 25 nowych, luksusowych limuzyn

02.07.2019 08:17
Rząd kupuje 25 nowych, luksusowych limuzyn
fot. Beata Zawrzeł/Reporter

Rząd zamówił 25 nowych limuzyn – podaje dzisiejszy „Fakt”. Wartość przetargu może wynieść nawet 12,5 mln zł. Dziennik zwraca uwagę, że zakup odbywa się w momencie, kiedy drożeją leki i brakuje środków, chociażby na refundację opatrunków dla osób chorujących na pęcherzowe oddzielanie się naskórka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje dzisiejszy „Fakt”, Służba Ochrony Państwa zamówiła właśnie 25 nowych limuzyn. Jeden samochód może kosztować nawet 600 tys. zł. Pojazdy muszą być wyposażone w telewizor, lodówkę, czy czterostrefową klimatyzację. Wartość przetargu może wynieść nawet 12,5 mln zł.

Zobacz także

Dziennik zauważa, że zakup nowych limuzyn rządowych finalizowany jest w momencie, gdy w życie wchodzi nowa lista leków refundowanych, na której aż 650 pozycji drożeje. Najdroższe będą leki na padaczkę i schizofrenię.

Schizofrenia paranoidalna: urojenia i halucynacje. Jak rozpoznać chorobę?

Na liście nie znalazły się w ogóle plastry, potrzebne chorującym na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Takich osób w kraju jest ok. 400, a wśród nich dużą grupę stanowią dzieci. Miesięczny koszt takich plastrów to ok. 6000 zł, a teraz może on wzrosnąć nawet do 10 tys.

RadioZET.pl/Fakt