Zamknij

Rzeczpospolita: Jeszcze w tym roku kongres PiS. Będą nowe władze partii?

22.05.2020 16:21
PiS
fot. Jakub Kaminski/East News

Jeszcze w tym roku odbędzie się kongres Prawa i Sprawiedliwości – podaje „Rzeczpospolita”, powołując się na źródła w PiS. To oznacza wybór nowych władz w okręgach i centrali. Informację potwierdził szef Komitetu Wykonawczego PiS, Krzysztof Sobolewski.

PiS zwoła kongres partii w tym roku – napisała dziś po południu „Rzeczpospolita”. Informację miał potwierdzić na dzisiejszym spotkaniu Komitetu Wykonawczego partii jej prezes, Jarosław Kaczyński.

Dziennik dowiedział się ze źródeł w partii rządzącej, że „przed kongresem odbędą się m.in. wybory władz okręgowych partii, a później, już w trakcie kongresu, wybory władz partii”.

Kongres PiS - Jarosław Kaczyński jest za. Będą nowe władze partii?

Kaczyński miał poprzeć też konsensu rządzących i opozycji w sprawie wyborów prezydenckich. Chodzi o termin, szef PiS, przystał na głosowanie 28 czerwca. Takie wciąż jednak nie zostało zarządzone przez marszałek Sejmu. Nie ma przez to oficjalnej kampanii wyborczej, ale praktycznie ta odbywa się - w dobie epidemii - za pośrednictwem mediów społecznościowych i konferencji prasowych.

Zobacz także

Komitet Wykonawczy PiS stanowią, poza Kaczyńskim i szefem KW Krzysztofem Sobolewskim szefowie zarządów okręgowych partii z całej Polski. W trackie rozmów w centrali partii przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie omawiano też drugą kampanię prezydencką i przygotowanie do niej struktur. 

Sobolewski: Kongres w pierwszym terminie po ustaniu pandemii

Szef komitetu wykonawczego partii, poseł Krzysztof Sobolewski przekazał PAP, że kongres partii odbędzie się w pierwszym możliwym terminie po zakończeniu pandemii koronawirusa. 

Kongres PiS odbędzie się w pierwszym możliwym terminie po zakończeniu pandemii koronowirusa, a poprzedzony zostanie zgodnie ze statutem PiS, zjazdami okręgowym PiS, które wyłonią zarówno nowe władze okręgowe, jak i delegatów na Kongres

- napisał w piątek na Twitterze Sobolewski.

RadioZET.pl/Rp.pl/PAP