Zamknij

"Rz": Milionowe wyłudzenia VAT w resorcie finansów. Czarne chmury nad Banasiem

24.10.2019 23:03
Ministerstwo Finansów
fot. Wikimedia.rog, Adam-dalekie-pole

Ciąg dalszy czarnej passy Mariana Banasia. „Rzeczpospolita” zapowiada piątkowy artykuł obnażając skandaliczny proceder w ministerstwie finansów kierowanym przez szefa NIK. Dziennik dowodzi, że dwóch bliskich współpracowników Banasia przewodziło... mafii VAT-owskiej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Marian Banaś ma przed sobą kolejne trudne dni. „Rzeczpospolita” podała dziś wieczorem na stronie internetowej dziennika, że zachodniopomorska prokuratura i CBŚP od dwóch lat prowadzą śledztwo ws. wyłudzeń podatku VAT. W sprawie pojawia się zaskakujący dla rządzących zwrot.

Zobacz także

To sprawa bez precedensu – urzędnicy zajmujący eksponowane stanowiska w Ministerstwie Finansów, ścigający oszustwa podatkowe, jednocześnie sami mieli się ich dopuszczać, okradając państwo z VAT

"Rzeczpospolita"

Sprawa wychodzi na jaw po innej aferze obciążającej wizerunek Banasia, przedstawionej w Superwizjerze TVN

Okazuje się, że tak chętnie podkreślana przez polityków PiS walka z mafiami VAT-owskimi dotyka… działaczy tej partii i sam rząd! Jak podaje Rp.pl zarzuty w śledztwie usłyszało 15 osób, w tym dwóch podwładnych Mariana Banasia, w czasach jego pracy w resorcie finansów i jednym z największych w Polsce urzędów skarbowych.

Podlegli Banasiowi ludzie mieli - według ustaleń dziennikarek "Rz", wyłudzić z budżetu państwa 5 mln zł, a w planach kolejny milion zł. Gazeta pisze, że w proceder zaangażowali się Arkadiusz B. i Krzysztof B.

Zobacz także

Wynika, że wyłudzeń VAT mieli dopuszczać się mniej więcej przez trzy lata - od listopada 2015 r. do sierpnia 2018 r. - czyli w czasie, kiedy pracowali w Ministerstwie Finansów i oficjalnie ścigali nieuczciwych podatników

„Rzeczpospolita”

Sam Banaś, zapytany o komentarz przez gazetę, jest zupełnie zaskoczony takim obrotem spraw. Mówi, że nie wziąłby na współpracowników potencjalnych wyłudzaczy podatku.

W przypadku posiadania jakichkolwiek informacji, o których panie piszą w stosunku do dyrektora KSS - do takiej nominacji by nie doszło"

Marian Banaś, dla "Rz"

Zapowiada się kolejna rozwojowa sprawa i gorący politycznie piątek. Do tematu wrócimy.

RadioZET.pl/Rp.pl/PAP