Zamknij

Co dalej z KE? SLD organizuje referendum

09.06.2019 18:56
Co dalej z KE? SLD organizuje referendum
fot. PAP

29 czerwca br. członkowie SLD zdecydują, w jakiej formule partia ta wystartuje w wyborach parlamentarnych - samodzielnie, czy w koalicji innych partii prodemokratycznych - poinformował szef tej partii Włodzimierz Czarzasty po niedzielnych obradach Rady Krajowej SLD.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Podczas niedzielnego posiedzenia Rada Krajowa SLD wyznaczyła termin referendum, co wynika ze statutu partii. Uchwała w sprawie referendum została przyjęta jednomyślnie - poinformował lider SLD.

Członkowie Sojuszu odpowiedzą na dwa pytania - czy popierają start w wyborach w bloku ugrupowań demokratycznych lub czy popierają start samodzielny.

Zobacz także

"Kierunek dyskusji Rady Krajowej SLD jest taki, że uważamy, iż należy kontynuować tę koalicją i to przedsięwzięcie, gdyż tworzenie jednego demokratycznego bloku jest według nas rozsądne" - powiedział Czarzasty dziennikarzom na konferencji prasowej po obradach. "Bardzo się cieszę, że SLD przeszedł rozsądnie przez ten trudny czas" - dodał.

Zobacz także

"Jesteśmy z tej kampanii zadowoleni, uważamy, że odpowiedzialność za to co dobre i co złe, spada równomiernie na wszystkich udziałowców tej koalicji - czyli pięć partii" - podkreślił szef SLD.

Według niego dopóki w ramach Koalicji Europejskiej przez SLD słowo jest dane, to słowo trzeba wypełniać. Zaznaczył, że niedzielnemu posiedzeniu RK SLD przysłuchiwali się przedstawiciele 20 organizacji lewicowych. Byli też europosłowie, wybrani z list KE, w tym trzej byli premierzy: Marek Belka, Włodzimierz Cimoszewicz i Leszek Miller.

RadioZET.pl/PAP