Zamknij

Saryusz-Wolski nie odpuszcza Tuskowi: żal mi go, jest znerwicowany

Redakcja
04.05.2019 11:36
Saryusz-Wolski
fot. Marek Lasyk/Reporter

Jacek Saryusz-Wolski nie odpuścił i po raz kolejny wypowiedział kilka ostrych słów na temat swojego dawnego kolegi Donalda Tuska. Tym razem skrytykował piątkowe wystąpienie byłego premiera na UW, nazywając je m.in. "bałamutnym pustosłowiem". 

Zorganizowane z okazji święta 3 maja wystąpienie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska było w świecie polityki i mediów szeroko komentowane. Jak zwykle w przypadku tej postaci, opinie były skrajne i wahały się od entuzjastycznych do mocno krytycznych. 

Saryusz-Wolski krytykuje Tuska

Do chóru opiniodawców dołączył był wiceprzewodniczący Europarlamentu Jacek Saryusz-Wolski. I nietrudno się domyślić, po której stronie się pozycjonuje. Od kiedy bowiem nie jest już członkiem PO i ujawnił swoje prorządowe sympatie, jest jednym z największych krytyków byłego premiera, z którym zresztą przegrał dwa lata temu rywalizację o fotel szefa RE stosunkiem 27:1. Tym razem na antenie TVP Info postanowił skomentować przemówienie Tuska w auli Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz także

-  Celem politycznym była mobilizacja elektoratu Koalicji Europejskiej (...). Bałamutne pustosłowie, tak bym określił to. Nic istotnego, nic ważnego - bagatelizował Saryusz-Wolski, dodając, że timing (ang. - wyczucie czasu), a więc zorganizowanie wykładu Tuska w dzień święta narodowego był prowokacją. 

Jak na wstępie zaznaczył, pozytywnie zaskoczyła go deklaracja Tuska, że zamierza angażować się w europejską kampanię wyborczą w Polsce, po czym - jak stwierdził - przewodniczący RE w dalszej części wystąpienia zaprzeczał swoim słowom, zarzucając mu nieustanne łamanie art. 15, pkt 6 traktatu o UE. 

- Całość bym opisał jako zabieg erystyczny polegający na odwróceniu ról ,tzn. zaczął zarzucać stronie rządzącej to, co robi opozycja - powiedział europoseł. Dodał przy tym, że "śmieszne" były jego zdaniem fragmenty przemówienia, nawiązujące do ochrony środowiska. - Przecież jego rządu akurat w tej materii to raczej porażki - ocenił. 

Zobacz także

Na koniec wywiadu stwierdził, że Donald Tusk jest "bardzo znerwicowany"-  Żal mi go - skonkludował. 

RadioZET.pl/Twitter/Gazeta.pl