Zamknij

Schetyna kusi PSL miejscami na listach? Nowa oferta dla ludowców

12.07.2019 17:12
Schetyna kusi PSL miejscami na listach? Nowa oferta dla ludowców
fot. PAP

Lider PO Grzegorz Schetyna spotkał się w piątek po południu z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i przedstawił mu nową ofertę dla PSL - poinformował PAP szef klubu PO-KO Sławomir Neumann.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Grzegorz Schetyna widział się dzisiaj z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, rozmawiali, przedstawił pewne propozycje Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi. Będziemy o tym jeszcze rozmawiać - powiedział Neumann.

Zobacz także

Nie chciał zdradzić żadnych szczegółów, ponieważ - jak zastrzegł - nie uczestniczył w spotkaniu liderów PO i PSL. 

Wiem, że padły propozycje ze strony Platformy, niech Polskie Stronnictwo Ludowe zapozna się z nimi. Nie chciałbym, żeby informacja w tej sprawie szła przez media.

Sławomir Neumann, PO

Z nieoficjalnych ustaleń PAP wynika, że oferta dla ludowców dotyczy m.in. podziału miejsc na listach. "Jest uczciwa" - zapewnił w rozmowie z PAP jeden z polityków Platformy.

Zobacz także

W piątek rano w stołecznym Pałacu Kultury i Nauki rozpoczęło się dwudniowe Forum Programowe pod hasłem "Uzdrowić Polskę". Lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział w swym wystąpieniu, że Platforma wystartuje w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu jako część Koalicji Obywatelskiej, którą póki co współtworzą też Nowoczesna i Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej. W KO ma się znaleźć miejsce zarówno dla lewicy, jak i konserwatystów.

Schetyna: mam nadzieję, że PSL dołączy do Koalicji Obywatelskiej

Szef Platformy zastrzegł jednocześnie, że nigdy nie zgodzi się na wprowadzenie do KO "polityki transakcyjnej". "Jeśli dla kogoś różnica między Koalicją Obywatelską, a partią rządzącą dzisiaj polega tylko na tym, ile od kogo można dostać więcej stołków, to nie mamy o czym rozmawiać" - oświadczył Schetyna.

Zobacz także

Politycy PO, z którymi w kuluarach Forum rozmawiała PAP, mówili, że słowa te zostały skierowane do Polskiego Stronnictwa Ludowego i należy je rozumieć jako zapowiedź prawdopodobnego startu w wyborach bez PSL.

Po wystąpieniu Schetyna wyraził w rozmowie z dziennikarzami nadzieję, że PSL przyłączy się jednak do Koalicji Obywatelskiej. 

RadioZET.pl/PAP