Tusk kandydatem na prezydenta w wyborach? Schetyna: wszystko jest otwarte

17.10.2019 15:22
Tusk kandydatem na prezydenta w wyborach? Schetyna: wszystko jest otwarte
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Wszystko jest otwarte - powiedział w sprawie kandydatury na prezydenta w przyszłorocznych wyborach szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna po czwartkowej rozmowie w Brukseli z były premierem Donaldem Tuskiem. Jak podkreślił będą kolejne konsultacje w tej sprawie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Powiedzieliśmy sobie, że umawiamy się na następne rozmowy, spotkania, widzimy się w listopadzie w Zagrzebiu na zjeździe EPP. Wszystko jest otwarte. Najpierw przedstawimy drogę dojścia do tej kandydatury, a później oczywiście także wskazania personalne, ale to w tej kolejności" - powiedział Schetyna polskim dziennikarzom w Brukseli.

Zobacz także

Szef Platformy Obywatelskiej wziął udział w belgijskiej stolicy w posiedzeniu liderów Europejskiej Partii Ludowej przed szczytem unijnym, gdzie miał okazję porozmawiać z szefem Rady Europejskiej.

Zobacz także

Schetyna przypomniał, że do 1 grudnia Tusk sprawuje stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. Stwierdził, że stanowisko byłego premiera, który nie daje jednoznacznej odpowiedzi na temat swojej przyszłości politycznej, nie ma nic wspólnego z hamletyzowaniem.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP