Zamknij

Sejm przesuwa posiedzenie. Wszystko przez koronawirusa

Magdalena Kulej
03.08.2020 11:39
Kaczyński, Terlecki
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Informację o przesunięciu posiedzenia Sejmu potwierdził w rozmowie z Onetem wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Wszystko w związku z wykryciem koronawirusa u senatora Jana Filipa Libickiego. 

Ryszard Terlecki przekazał w poniedziałek, że posiedzenie Sejmu planowane na 7 sierpnia musi zostać przesunięte z uwagi na opóźnienie prac w Senacie - donosi Onet. Przypomnijmy, że wcześniej, w niedzielę, marszałek Tomasz Grodzki Senatu zdecydował o przesunięciu posiedzenia, które miało się odbyć 4-7 sierpnia.

Wszystko po tym, jak Jan Filip Libicki, senator Koalicji Polskiej-PSL poinformował w sobotę, że testy potwierdziły u niego zakażenie koronawirusem. Polityk zaapelował przy tym do osób, które spotkał w ostatnich dniach, by również zrobiły test.

- Jan Filip Libicki przebywa w szpitalu w Poznaniu, czuje się dobrze – informował jeszcze tego samego dnia prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Szef ludowców przyznał, że Libicki brał w ostatni wtorek udział w posiedzeniu Rady Naczelnej PSL w Warszawie, on jednak nie miał bezpośredniego kontaktu z senatorem. Dodał, że na razie nie wiadomo, ilu parlamentarzystów Stronnictwa mogło mieć w ostatnim czasie kontakt z senatorem. - Wszystkie procedury parlamentarne zostały w tym zakresie wdrożone – zapewnił.

RadioZET.pl/Onet