Zamknij

Zaskakujący podział miejsc w Sejmie. Korwin-Mikke obok Ziobry

12.11.2019 14:29
Zaskakujący podział miejsc w Sejmie. Korwin-Mikke obok Ziobry
fot. PAP/Radek Pietruszka

Na wtorkowej inauguracji Sejmu nowej kadencji uwagę przykuwa nietypowy podział miejsc dla posłów. W ciekawym towarzystwie znalazł się m.in. jeden z liderów konfederacji, Janusz Korwin-Mikke.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O godzinie 12.00 we wtorek rozpoczęło się inauguracyjne posiedzenie Sejmu IX kadencji. Obrady otworzył wyznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Marszałek Senior, Antoni Macierewicz. Po powitaniach orędzie wygłosił A. Duda, gratulując nowo wybranym posłom.

Zapraszamy do śledzenia relacji "na żywo" z obrad, zarówno Sejmu jak i Senatu. 

Ogromne emocje wzbudziło jednak przemówienie Macierewicza, który mówił m.in. o „zatrzymaniu ideologii gender”, „walce z postmarksistowskim atakiem” oraz „neosocjalistycznym imperium”. Nie zabrakło oburzonej reakcji posłów i okrzyków „Konstytucja” z ław sejmowych. „Osobliwe” ślubowanie złożyła także posłanka Anna Siarkowska, która zamiast tradycyjnego „ślubuję” wyrecytowała: „Ślubuję. Tak mi dopomóż Panie Boże wszechmogący w trójcy jedyny i wszyscy święci”.

Nietypowa sytuacja w Sejmie. Czarzasty zwrócił uwagę Andrzejowi Dudzie

Korwin-Mikke obok Ziobry i Kosiniaka-Kamysza

Uwagę przykuwa jednak jeszcze jeden szczegół. Mianowicie, chodzi o nietypowe usadzenie parlamentarzystów nowej kadencji. Wyjątkowo zaskakujący widok dało się zauważyć w ławach zajętych przez Konfederację.

Prezydent w Sejmie: ryba psuje się od głowy

Jeden z liderów tego ugrupowania – Janusz Korwin-Mikke – został posadzony w pierwszym rzędzie, na samym środku sali plenarnej. Poseł siedzi pomiędzy liderem Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem a…Zbigniewem Ziobro.

To wielki powrót Janusza Korwin-Mikkego – polityk zasiadł w parlamencie jako poseł po 26 latach.

 

RadioZET.pl/Super Express