PiS chce nowego sprzętu do głosowania w Sejmie. Powód? Zbyt częste problemy

22.11.2019 13:58
Sejm
fot. PAP

– Jako klub PiS prosimy panią marszałek Sejmu Elżbietę Witek o informację, na jakim etapie jest kwestia zakupu nowego sprzętu do głosowania w Sejmie – poinformował w piątek wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Szefernaker powiedział w piątek na konferencji prasowej w Sejmie, że w ostatnim czasie wielokrotnie pojawiały się problemy związane z głosowaniem w Sejmie. Przypomniał, że kilka dni temu przy udzieleniu wotum zaufania rządowi premiera Mateusza Morawieckiego dwóch posłów opozycji po głosowaniu, „gdzie poparło rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego, wydało oświadczenia, że w wyniku błędu czytnika do głosowania zagłosowali »za«, a de facto byli »przeciw«”.

Zobacz także

Jak podkreślił w czwartek podczas głosowania dotyczącego wyboru kandydatów do TK, jedno z głosowań również było przerwane ze względu na to, że – jak mówił – „pan poseł Michał Szczerba (KO) twierdził, że nie działa czytnik do głosowania”. „I przypomnę, że zostało przerwane to głosowanie na prośbę opozycji i przeprowadzone ponownie” – dodał wiceszef MSWiA. Podkreślił, że podobnie było przy głosowaniu nad członkami KRS, gdzie – jak zaznaczył – „także prezes PiS Jarosław Kaczyński miał problem z czytnikiem do głosowania i głosował przy mównicy”.

Zobacz także

– To jest problem, który pojawia się w ostatnim czasie bardzo często. I jako klub prosimy panią marszałek Sejmu Elżbietę Witek o informację, na jakim etapie jest kwestia zakupu nowego sprzętu do głosowania w Sejmie – oświadczył wiceszef MSWiA.

RadioZET.pl/PAP