Zamknij

Sekretarz Wiosny apeluje do opozycji: Skończcie zabawę w negocjacje

11.07.2019 15:33
Sekretarz Wiosny apeluje do opozycji: Skończcie zabawę w negocjacje
fot. Jan Bielecki/East News

O zakończenie „zabawy w negocjacje” prosi szefów partii sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski. I przekonuje, że czas gra na niekorzyść sił opozycyjnych, które wciąż nie ustaliły formuły startu w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu.

Opozycja wciąż namyśla się w jakiej konfiguracji wystartuje w jesiennych wyborach do polskiego parlamentu. SLD i PSL wydają się określone, twardy głos wybrzmiewa również z władz Wiosny. Wszyscy czekają teraz na ruch Platformy Obywatelskiej.

Przedłużające się zakulisowe negocjacje irytują sekretarza Wiosny. Krzysztof Gawkowski z partii Roberta Biedronia, alarmuje, że najwyższy czas, by wszyscy liderzy usiedli razem do jednego stołu.

Apelujemy, by skończyć zabawę w negocjacje i by wszystkie partie opozycyjne podjęły rozmowy przy wspólnym stole

Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny Wiosny

Jego zdaniem właśnie takie rozmowy dadzą ostateczną odpowiedź na pytanie czy opozycja pójdzie do wyborów w jednym bloku, na wzór Koalicji Europejskiej, czy dwóch, a nawet trzech oddzielnych. Gawkowski przekonuje, że liderzy partii powinni określić się maksymalnie do 20 lipca.

20 lipca to ostateczny czas, w którym powinniśmy podjąć decyzję, bo to będzie 3 miesiące przed planowanymi wyborami parlamentarnymi. Liczymy, że i w Platformie, i w SLD, i w Razem, i w PSL i wszędzie, gdzie jest myślenie o Polsce będzie przeświadczenie, że czas rozmów się skończył i czas decyzji nadchodzi

sekretarz Wiosny Roberta Biedronia

Partia Biedronia podtrzymuje swoje najważniejsze postulaty. Są nimi "minimalna emerytura 1600 zł", ćwierć miliona nowych miejsc w żłobkach, bezpłatne zabiegi in vitro, nie dłuższe niż miesiąc terminy do lekarzy specjalistów.

RadioZET.pl/PAP