Zamknij

Kolejny senator KO sondowany przez PiS? Wymieniono go na liście "do przejęcia"

11.11.2019 18:37
Senat Aleksander Pociej
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Kolejny senator Koalicji Obywatelskiej sondowany przez PiS? Wśród wymienionych dziś przez Wirtualną Polskę senatorów-elektów, których mógłby przejąć PiS, serwis wymienił m. in. Aleksandra Pocieja. Główny zainteresowany powiedział dla PAP, że nikt z partii Jarosława Kaczyńskiego nie kontaktował się z nim w tej sprawie.

 Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Senat i Sejm zbiorą się jutro po raz pierwszy w IX kadencji polskiego parlamentu. Skromna przewaga posłów opozycji i niezrzeszonych (51) elektryzuje opinię publiczną. Senat bez władzy PiS oznacza istotny „spowalniacz” dla partii Jarosława Kaczyńskiego, mającej samodzielną większość w Sejmie.

Zobacz także

Od kilku tygodni trwają zakulisowe rozmowy na temat możliwych transferów senatorów-elektów. O tym, że PiS jest żywo zainteresowane większością w Senacie świadczą deklaracje Tomasza Grodzkiego z KO (przymierzany na ministra zdrowia, w zamian za przejście do PiS), czy Roberta Dowhana (oferowano mu resort sportu).

Zobacz także

Na giełdzie nazwisk „niepewnych senatorów” Wp.pl wymieniła ostatnio senatora Aleksandra Pocieja. Sam zainteresowany uciął jednak spekulacje w szybki sposób.

Nigdy nie prowadziłem i nie prowadzę żadnych negocjacji, nikt z PiS nie kontaktował się ze mną ws. przejścia do klubu PiS w Senacie. Nigdy nie dałem najmniejszego pola do spekulacji, iż mógłbym być zainteresowany takim transferem 

Aleksander Pociej, senator-elekt KO, dla PAP

Marek Jakubiak, niezrzeszony poseł, wybrany na poprzednią kadencję z list Kukiz’15 zapytał na Twitterze: „Co byście powiedzieli jakby okazało się że PiS ma większość w Senacie”. Nie wiemy, czy to jedynie sondowanie opinii publicznej, czy były poseł wie więcej w temacie.

12 października Sejm i Senat na inauguracyjnych posiedzeniach obu izb nowej kadencji wybiorą swoich marszałków.

RadioZET.pl/PAP/Wp.pl