Zamknij

Skandaliczne wpisy Wyszkowskiego o córce Dulkiewicz. Nie będzie reakcji wojewody

05.08.2019 15:51
Skandaliczne wpisy Wyszkowskiego o córce Dulkiewicz. Nie będzie reakcji wojewody
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER/East News

Nie będzie reakcji wojewody pomorskiego na skandaliczne wpisy Krzysztofa Wyszkowskiego o córce prezydent Gdańska — dowiedziało się w poniedziałek Radio ZET. Sprawa dotyczy skandalicznych wpisów byłego opozycjonisty PRL Krzysztofa Wyszkowskiego pod adresem córki Aleksandry Dulkiewicz.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Były opozycjonista, który jest doradcą Dariusza Drelicha, jest teraz na urlopie. Jak poinformowało Radio ZET biuro prasowe wojewody, ewentualne dalsze kroki zostaną podjęte po jego powrocie do pracy.

Przypomnijmy, że Wyszkowski pod koniec ubiegłego tygodnia napisał na Twitterze między innymi zdanie: „Dulkiewicz nie wie nawet tego kto jest ojcem jej córki”. Za wpisy przeprosił, ale prezydent Gdańska zapowiedziała podjęcie wobec niego kroków prawnych.

Dulkiewicz wytacza sprawę Wyszkowskiemu. Były opozycjonista przeprasza

W poniedziałek rzecznik prasowy Aleksandry Dulkiewicz Daniel Stenzel poinformował, że wpis prezydent Gdańska oznacza, iż zwróciła się ona do prawników, którzy mają przeanalizować sprawę. Po tych analizach zostanie podjęta decyzja, czy w sprawie zostanie wniesiony pozew.

Zobacz także

Pod koniec minionego tygodnia Wyszkowski zamieścił na swoim koncie na Twitterze kilka wpisów odnoszących się do planów miasta dotyczących obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jakiś czas później były opozycjonista usunął wpisy, ale zanim się to stało, zdążyły je zacytować liczne media.

Wyszkowski napisał: „Dulkiewicz nie wie nawet tego, kto jest ojcem jej córki, więc nic dziwnego, że do swoich bezecnych szaleństw na rocznicę wojny wybrała niemieckiego oszusta i żydowskiego aferzystę. Gdańszczanie – obudźcie się i odeślijcie tę tuskoidową bandę antypolaków do domu wariatów”.

W kolejnym wpisie dodał: „1.09 finałem tuskoidowego »świętowania« będzie mianowanie ojcem dziecka Dulkiewicz N.N. kanoniera z pancernika Schlezwig-Holstein poległego w ataku na Westerplatte. Ambasadorzy Niemiec i Rosji, wręczą jej zaległe alimenty w zamian za odszkodowanie za ludobójstwo Polaków. Dulkiewicz nie była prostytutką i wiedziała, kto był ojcem. Ale razem z nim popełniła przestępstwo zatajając jego nazwisko i odpowiedzialność za opiekę nad dzieckiem. Zrobili to zapewne dla własnej korzyści, ale z krzywdą dla swojej córki i powinni za to zostać ukarani”.

Zobacz także

W odpowiedzi na wpisy Wyszkowskiego Dulkiewicz napisała. „Jestem odporna i nie może mnie pan obrazić, panie @KWyszkowski Nie interesuje mnie też stan pana umysłu, ale trzeba ponosić odpowiedzialność za słowa! Procedury określone prawem ruszyły. Na przyszłość radzę panu i innym jedno – trzymajcie się z daleka od mojego dziecka!”.

Zobacz także

Dzień po zamieszczeniu swoich wpisów Wyszkowski usunął je i zamieścił notatkę: „Moje wczorajsze wpisy o prezydent Dulkiewicz były zbyt agresywne – przepraszam”. „Ależ nie chciałem Pani obrażać, a tylko upomnieć za szaloną agresję, którą wprowadza Pani do polskiego życia publicznego. I proszę nie insynuować, że chodziło o Pani dziecko, bo to bzdurny i niegodny wybieg w celu zafałszowania odpowiedzialności Pani za kompromitowanie Gdańska” – dodał.

 

RadioZET.pl/PAP/Twitter