Zamknij

Sąd skazał go za onanizowanie się w parku. Były rzecznik CBA pracuje teraz w Poczcie Polskiej

28.10.2021 22:04
Poczta Polska - zdj. ilustracyjne
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Tomasz Frątczak, skazany w 2016 roku za onanizowanie się w parku, dostał posadę w Poczcie Polskiej - ustalili dziennikarze Onetu. Frątczak był rzecznikiem CBA, gdy tą służbą kierował Mariusz Kamiński.

Tomasz Frątczak to były działacz PiS. W czasach pierwszych rządów PiS (2005-2007) był rzecznikiem CBA.

W 2016 roku został skazany za publiczne obnażanie się i onanizowanie w jednym z warszawskich parków. Frątczak dopuścił się tego kilka razy – 13 maja 2015 roku, a także w czerwcu i 5 października 2015 roku. Według mediów robił to niedaleko głównej siedziby Najwyższej Izby Kontroli przy ulicy Filtrowej. W tamtym czasie pracował jako inspektor NIK.

Frątczak, skazany za onanizowanie się w parku, pracuje w Poczcie Polskiej

Chociaż po wyroku Frątczak zniknął z życia publicznego, jego kariera się nie zakończyła. Onet ustalił, że w 2017 roku został zatrudniony w lubelskim oddziale Poczty Polskiej na stanowisku zarządzania ciągłością biznesu w dziale obronności i zarządzania kryzysowego.

Frątczakowi udało się utrzymać na stanowisku dłużej niż prezesowi Poczty Przemysławowi Sypniewskiemu, z którym pracował wcześniej w NIK. Jak podaje Onet, Sypniewski odszedł, gdy „Poczta Polska stała się łupem politycznym ludzi ministra obrony Mariusza Błaszczaka”. W 2020 roku Sypniewskiego zastąpił współpracownik szefa MON Tomasz Zdzikot. „Mimo tych zmian Frątczak pozostał na zajmowanym stanowisku” – poinformował Onet.

Poczta Polska nie odpowiedziała dziennikarzom na pytania, tłumacząc, że Frątczak został zatrudniony za poprzedniej kadencji zarządu. Również Frątczak nie odniósł się do pytań Onetu.

RadioZET.pl/Onet.pl/Gazeta Wyborcza/oprac. AK