Neumann grozi wnioskiem do prokuratury. "Manipulacja, której dopuszcza się CBA"

17.08.2019 17:42
Neumann grozi wnioskiem do prokuratury. "Manipulacja, której dopuszcza się CBA"
fot. Kamil Krukiewicz/REPORTER/East News

W poniedziałek zamierzam złożyć zawiadomienie do prokuratury przeciwko CBA, które - moim zdaniem działając na polityczne zamówienie - próbuje oczerniać mnie i pomawiać - powiedział w sobotę Polskiej Agencji Prasowej Sławomir Neumann szef klubu PO-KO odnosząc się do sprawy zarzucanych mu nieprawidłowości w wydatkach jego biura poselskiego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Super Express" w weekendowym wydaniu napisał, że dotarł do zawiadomienia z 29 lipca bieżącego roku, w którym CBA zwraca się do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Zobacz także

"W piśmie agenci zarzucają jednemu z najważniejszych polityków PO poświadczenie nieprawdy i fałszywe zeznania" - napisano w gazecie.

Zobacz także

Chodzi o kontrolę oświadczeń majątkowych Sławomira Neumanna z lat 2013-2018. W zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, do którego dotarł "SE", agenci wyliczają, że polityk wydawał pieniądze zasilające konto jego biura poselskiego na biżuterię, restauracje, alkohol.

"Wszystkie moje rozliczenia biura poselskiego są przyjmowane bez zastrzeżeń"

- To, co robi CBA, to udział w absolutnie brudnej i oszczerczej kampanii politycznej. Nigdy nie rozliczałem w biurze poselskim - i nie ma takich rozliczeń w biurze kancelarii Sejmu - ubrań, kosmetyków czy innych tego typu wydatków. Wszystkie moje rozliczenia biura poselskiego są przyjmowane bez zastrzeżeń. To manipulacja, której dopuszcza się CBA. A niektórzy te oszczerstwa powtarzają – powiedział Sławomir Neumann, pytany o sprawę.

Zobacz także

- Sprawę tej kontroli CBA i wypuszczania przecieków, manipulowania opinią publiczną oddaję do prokuratury - zapowiedział.

Zobacz także

I sprecyzował, że „w poniedziałek złoży zawiadomienie do prokuratury przeciwko CBA, które - jego zdaniem działając na polityczne zamówienie brudnej kampanii wyborczej - próbuje oczerniać go i pomawiać w tej sprawie".

Pytany, czy ma dostęp do materiałów zebranych przez CBA, Neumann powiedział, że CBA przysłało mu protokół pokontrolny.

- Naniosłem do niego mnóstwo uwag - powiedział. I dodał, że CBA uwag tych nie uwzględniło.

- To nierzetelnie przeprowadzona kontrola z absolutnie nieprawdziwymi sugestiami i oszczerstwami - ocenił szef PO-KO.

 

RadioZET.pl/PAP