Zamknij

Sławomir Neumann rezygnuje z przewodniczenia klubowi PO-KO

06.10.2019 17:34
Sławomir Neumann rezygnuje z przewodniczenia klubowi PO-KO
fot. LUKASZ SOLSKI/East News

Sławomir Neumann poinformował w niedzielę Polską Agencję Prasową, że składa rezygnację z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska. Rezygnacja ma związek z opublikowanymi w piątek przez TVP Info nagraniami z jego udziałem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"W nagraniach z 2017 r. z rozmowy z lokalnymi działaczami partii znalazły się słowa, których głęboko żałuję. Wypowiedziane w emocjach, nie naruszają one w niczym prawa, są jednak sprzeczne z moimi wartościami i wartościami Platformy Obywatelskiej. Wiem, jak wysokie są standardy PO, dlatego rezygnuję z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu PO-KO" – napisał Sławomir Neumann w oświadczeniu.

TVP Info publikuje nagranie

TVP Info opublikowała w piątek nagranie rozmowy Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa, która odbyła się pod koniec 2017 r. w Gdańsku. Polityk w wulgarny sposób wypowiada się na temat sytuacji w tym mieście. Rozmowa dotyczy też ewentualnych zarzutów prokuratorskich dla związanych z PO prezydentów miast. Lider pomorskiej PO deklaruje, że stanie murem za wszystkimi, którzy mają problem z prawem, warunkiem jest jednak członkostwo w Platformie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP