Zamknij

Sławomir Nowak trafi do aresztu? Prokuratura szykuje wniosek

21.07.2020 12:48
Sławomir Nowak trafi do aresztu? Prokuratura szykuje wniosek
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Podjęto decyzję o sporządzeniu wniosków o areszt dla Sławomira Nowaka Dariusza Z. i Jacka P. - przekazała we wtorek Prokuratura Okręgowa.

Sławomir Nowak we wtorek w Prokuraturze Okręgowej usłyszał zarzuty m.in. dowodzenia zorganizowaną grupą przestępczą oraz korupcji. Byłemu ministrowi transportu grozi nawet do 15 lat więzienia.

Sławomir Nowka trafi do aresztu?

Jak przekazała Mirosława Chyr, były minister transportu Sławomir Nowak oraz Dariusz Z. i Jacek P. zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych.

Zobacz także

Te wszystkie osoby usłyszały dzisiaj zarzuty i w tej chwili zostały przewiezione do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Prokurator podjął decyzję o wystąpieniu do sądu z wnioskiem o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego czyli tymczasowego aresztowania. W tej chwili prokurator sporządza takie trzy wnioski w odniesieniu do trzech zatrzymanych osób

- powiedziała Chyr.

Zobacz także

Dodała, że wszyscy trzej podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.

Zobacz także

Sławomir Nowak złożył wyjaśnienia. Wyjaśnienia w sprawie składał również Dariusz Z. Jacek P. natomiast odmówił składania wyjaśnień. W tej chwili ze względów oczywistych nie możemy ujawnić treści składanych wyjaśnień. One z pewnością będą przedmiotem analizy toczącego się śledztwa i będą konfrontowane z zebranym w sprawie materiałem dowodowym

- podała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Samochód za 310 tysięcy złotych

"Sławomir Nowak jest podejrzany o żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych i osobistych w zamian za przyznawanie prywatnym podmiotom kontraktów na budowę i remont dróg na Ukrainie, a także o pranie pieniędzy pochodzących z tego przestępstwa. W jego efekcie uzyskał ponad 1 300 000 złotych" - czytamy w komunikacie, opublikowanym przez Prokuraturę Okręgową.

W wyniku przestępczego procederu Sławomir Nowak uzyskał ponad 1 300 000 złotych. Część kwoty posłużyła do zakupu przez podstawioną osobę samochodu marki Range Rover Velar za 310 000 złotych i obrazów za prawie 56 000 złotych.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/TVN24/PAP/warszawa.po.gov.pl