Zamknij

Sławomir Nowak opuści areszt? Jest decyzja sądu

11.08.2020 15:01
Jest decyzaj ws. zażalenia na areszt Sławomira Nowaka
fot. AGENCJA SE/East News

Sławomir Nowak wyjdzie z aresztu? Decyzję w tej sprawie podjął Sąd Okręgowy w Warszawie. Zażalenie na areszt złożyli obrońcy byłego ministra transportu.

Sławomir Nowak opuści areszt? Decyzję w tej sprawie wydał Sąd Okręgowy w Warszawie. "Były minister transportu nie wyjdzie z aresztu" - zdecydował wymiar sprawiedliwości. Obrona Nowaka zażalenie na areszt złożyła pod koniec lipca. Mężczyzna podejrzany jest m.in. o korupcję w związku z przetargami drogowymi na Ukrainie.

Zobacz także

Decyzję o zastosowaniu aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy wobec Nowaka i innego podejrzanego w tej sprawie biznesmena Jacka P. warszawski sąd rejonowy podjął w lipcu. Wobec Dariusza Z., b. dowódcy "Gromu" zastosowano wówczas areszt warunkowy; mógł wyjść na wolność pod warunkiem wpłacenia 1 mln zł poręczenia majątkowego.

Zobacz także

We wtorek warszawski Sąd Okręgowy rozpatruje na posiedzeniu niejawnym zażalenia na podjęte wówczas wobec trzech zatrzymanych środki zapobiegawcze. Sąd oddalił do tej pory zażalenia na decyzje ws. Dariusza Z. oraz Sławomira Nowaka. "Sąd utrzymał postanowienie sądu rejonowego, podzielił argumentację tego sądu. Na chwilę obecną nasz klient pozostaje w areszcie" - przekazał w rozmowie z dziennikarzami obrońca Nowaka Antoni Kania-Sieniawski.

Sławomir Nowak wyjdzie z aresztu? Jest decyzja sądu

Jak dodał, sąd argumentował to m.in. obawą matactwa i surową karą grożącą Nowakowi. Podkreślił, że obrona wnioskowała o nieizolacyjne środki zapobiegawcze, takie jak poręczenie osobiste, poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju czy dozór policji.

Było 17 poręczeń osób godnych zaufania ze świata nauki, polityki, kultury

- powiedział.

Zobacz także

Wierzymy w niewinność swojego klienta i będziemy robić wszystko, co się da

- podkreślił adwokat.

Były minister transportu i były szef ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor Sławomir Nowak został zatrzymany w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i praniem brudnych pieniędzy. Wraz z nim zatrzymano Dariusza Z. i Jacka P. Na początku sierpnia doszło do zatrzymania czwartej osoby związanej ze sprawą - Aleksandra D.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/RadioZET