Zamknij

Sławomir Nowak z zarzutem kierowania zorganizowaną grupą przestępczą

21.07.2020 09:11
Sławomir Nowak
fot. East News/Jan Bielecki

Sławomir Nowak, były minister transportu został we wtorek doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał m.in. zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Jak informuje PAP, Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła byłemu ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą korzyści z korupcji.

Sławomir Nowak usłyszał zarzut

Rzecznik Prokuratury Okręgowej Mirosława Chyr przekazała, że Sławomir Nowak jest również podejrzany o żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych i osobistych w zamian za przyznawanie prywatnym podmiotom kontraktów na budowę i remont dróg na Ukrainie, a także o pranie pieniędzy pochodzących z tego przestępstwa.

W jego efekcie uzyskał ponad 1 300 000 złotych

- przekazała Mirosława Chyr.

Zobacz także

Rzecznik Prokuratury Okręgowej dodała, że zarzuty dotyczą okresu od października 2016 roku do września 2019 roku, gdy były minister w polskim rządzie kierował ukraińską Państwową Służbą Dróg Samochodowych – Ukrawtodor.

Zobacz także

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie, śledczy zamierzają we wtorek wykonać także czynności procesowe z Jackiem P., który został zatrzymany w tej sprawie. Wraz z nim zatrzymano także byłego dowódcę jednostki "Grom" Dariusza Z.

Zobacz także

Śledztwo w tej sprawie dotyczy podejrzenia działań korupcyjnych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Prowadzone jest równolegle przez CBA i Prokuraturę Okręgową w Warszawie, a także Specjalną Prokuraturę Antykorupcyjną w Kijowie oraz Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy.

RadioZET.pl/PAP