Zamknij

Najnowszy sondaż. Jak Polacy oceniają pracę prezydenta Dudy?

19.06.2019 12:45
Najnowszy sondaż. Jak Polacy oceniają pracę prezydenta Dudy?
fot. MAREK LASYK/REPORTER/East News

Jak oceniasz pracę Andrzeja Dudy, prezydenta RP? Takie pytanie zadali respondentom badacze z Centrum Badań Opinii Społecznej. Jak wynika z najnowszego sondażu, działania głowy państwa mają poparcie wśród większości ankietowanych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

60 procent ankietowanych dobrze ocenia pracę prezydenta Andrzeja Dudy, źle – 29 procent – wynika z czerwcowego sondażu CBOS. Notowania głowy państwa pozostają od kilku miesięcy stabilne, a od maja nie zmieniły się w żadnej z kategorii odpowiedzi – przypomina CBOS.

Zobacz także

Jak według Polaków pracują posłowie? Wyniki mogą zaskoczyć

O działalności Sejmu pozytywnie mówi 35 procent, źle ocenia ją 48 procent badanych. Pracę Senatu pozytywnie ocenia 36 procent respondentów, a źle – 38 procent. To najwyższe pozytywne i najniższe negatywne oceny obu izb parlamentu co najmniej od roku.

Zobacz także

CBOS przypomina, że mimo to działalność posłów nadal częściej spotyka się z negatywnymi niż pozytywnymi ocenami, natomiast opinie o pracy senatorów są teraz mniej więcej równo podzielone.

W ciągu ostatniego miesiąca poprawiły się opinie o Państwowej Komisji Wyborczej, co zdaniem CBOS można uznać za wskaźnik dobrego postrzegania przez Polaków organizacji wyborów do Parlamentu Europejskiego. W czerwcu PKW pozytywnie oceniło 67 procent ankietowanych (o 10 punktów procentowych więcej niż w badaniu z maja). Źle o PKW mówi 6 procent (spadek o 1 punkt procentowy), a odpowiedź „trudno powiedzieć” wybrało 27 procent (spadek o 9 punktów procentowych).

Zobacz także

Sondaż CBOS został przeprowadzony w dniach 6-13 czerwca metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na liczącej 1115 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

 

RadioZET.pl/PAP/CBOS