Zamknij

Sondaż IBRIS dla Radia ZET: aż 70 proc. robi zakupy weekendowe w dyskontach i hipermarketach. Zakaz handlu uderza w osiedlowe sklepy

Redakcja
31.03.2019 07:48
Sondaż IBRIS dla Radia ZET: aż 70 proc. robi zakupy weekendowe w dyskontach i hipermarketach. Zakaz handlu uderza w osiedlowe sklepy
fot. Shutterstock

Aż 70 procent respondentów zakupy na weekend robi w dyskontach, supermarketach i hipermarketach, a tylko 23 procent w sklepach osiedlowych - wynika z sondażu IBRIS dla Radia ZET. To właśnie chęć pomocy mniejszym polskim sklepom w sprostaniu konkurencji była jednym z głównych argumentów partii rządzącej za wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Nawet w elektoracie PiS aż 58 procent deklaruje, że zakupy na weekend robi w sklepach wielkopowierzchniowych.Zdecydowani zwolennicy handlu w niedziele znajdują się także wśród wyborców Polskiego Stronnictwa Ludowego. 50 proc. z nich chciałoby przywrócenia handlu we wszystkie niedziele, a tylko 15 proc. z nich zgodziłoby się na zaostrzenie obecnego zakazu do czterech niedziel w miesiącu. Taki przepis ma zacząć obowiązywać w 2020 roku. 

Zobacz także

Badanie potwierdza dane organizacji branżowych, które wskazują, że na wprowadzonych przepisach wcale nie skorzystały małe sklepy osiedlowe, bo duzi gracze znaleźli metody na przyciągniecie klientów w piątek i sobotę. 

Badanie zrealizowano 23 marca 2019 r. na próbie 1100 pełnoletnich mieszkańców Polski. 

RadioZET.pl