Zamknij

PiS lekko w górę. Wyraźny wzrost poparcia dla jednej partii

PAP
25.08.2021 20:42
Sejm
fot. Jakub Kaminski/East News

Najnowszy sondaż IBRIS dla "Wydarzeń" Polsatu to powód do zadowolenia szczególnie dla Koalicji Obywatelskiej, która odnotowała największy wzrost poparcia w stosunku do poprzedniego badania i opowiedziało się za nią 24 proc. Polaków. 35 proc. wyborców zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę. Kto nie wszedłby do Sejmu?

Z sondażu przeprowadzonego 24 sierpnia przez IBRIS dla "Wydarzeń" Polsatu wynika, że PiS i Solidarna Polska jako Zjednoczona Prawica cieszą się łącznie 35 proc. poparciem. To o 2 pkt. proc. więcej niż w badaniu czerwcowym, kiedy to w ZP było także Porozumienie Jarosława Gowina.

KO mocno w górę. PSL-Koalicja Polska poza Sejmem

Koalicję Obywatelską popiera 24 proc. badanych. Ugrupowanie odnotowało największy wzrost poparcia w stosunku do poprzedniego badania. W sierpniu poparcie dla KO wzrosło o 7 pkt. proc.

Na trzecim miejscu w przytoczonym sondażu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni, którą w sierpniu poparłoby 12 proc. badanych. To o 5 pkt. proc. mniej niż w czerwcu.

Poza podium znalazła się Lewica z 8 proc. wskazań (w czerwcu 9 proc.) i Konfederacja z 7 proc. poparcia (w czerwcu 8 proc.).

Do Sejmu nie weszłaby natomiast PSL-Koalicja Polska, na którą zagłosowałoby 4 proc. badanych (o 3 proc. mniej niż w poprzednim sondażu).

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, frekwencja wyniosłaby - według IBRIS - 46 proc.

RadioZET.pl/ PAP - autor: Grzegorz Bruszewski