Zamknij

Najnowszy sondaż. PiS na samym szczycie, potem KO i długo nic

04.08.2020 17:11
Wieczór wyborczy PiS
fot. PIOTR GRZYBOWSKI/East News

Sondaż IBRiS, wykonany na zlecenie Koakkicji Obywatelskiej, nie pozostawia złudzeń. Wciąż rozgrywa się ostra walka pomiędzy dwoma „gigantami” polskiej sceny politycznej. Pozostałe partie pozostają na granicy progu wyborczego. Jak zagłosowaliby Polacy, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w nadchodzący weekend?

Sondaż IBRiS dla Koalicji Obywatelskiej. KO zleciła wykonanie badania, dotyczącego preferencji politycznych Polaków w wyborach parlamentarnych – chodziło o to by, dowiedzieć się, która partia uzyskałaby największe poparcie społeczne gdyby wybory zostały przeprowadzone w najbliższą niedzielę.

Zobacz także

Niekwestionowanym zwycięzcą byłoby Prawo i Sprawiedliwość. Głos na PiS oddałoby 36 procent respondentów. Z kolei na drugim miejscu rankingu uplasowałaby się właśnie Koalicja Obywatelska. KO poparłoby 33 procent badanych – wynika z ankiety IBRiS.

Sondaż IBRiS dla KO. Która partia wygrałaby wybory parlamentarne?

Co z pozostałymi partiami? Mniejsze ugrupowania z trudem przekroczyłyby próg wyborczy. Trzecie miejsce w sondażu uzyskały Lewica i Konfederacja – na każdą z tych partii zagłosowałoby po 6 procent badanych. Z kolei PSL-Koalicja Polska uplasowałaby się na czwartym miejscu – z wynikiem 5 procent poparcia.

Zobacz także

14 procent badanych nie wiedziałoby, na którą partię zagłosować w potencjalnych wyborach parlamentarnych. Dodatkowo autorzy badania nie uwzględnili w nim ugrupowania politycznego tegorocznego kandydata na prezydenta, Szymona Hołowni - ruchu Polska 2050.

Zobacz także

Sondaż przeprowadzono metodą telefoniczną (CATI) 29 lipca na próbie 1100 dorosłych Polaków

– czytamy w komunikacie sondażowni, przytoczonym przez Onet.

RadioZET.pl/Onet/IBRiS