Zamknij

Wzrosło poparcie dla PiS. Dwie partie na granicy progu wyborczego

02.03.2021 07:20
Sondaż
fot. Piotr Molecki/East News

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z poparciem ponad 30 proc - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu. W Sejmie znalazłoby się jeszcze pięć komitetów, chociaż dwa z nich balansują na granicy progu wyborczego. 

Sondaż IBRiS dla Onetu został zrealizowany w dniach 17-28 lutego. Zapytano w nim m.in. o frekwencję wyborczą. Wśród respondentów 54 proc. deklaruje udział w głosowaniu. Oprócz tego tradycyjnie mieli oni wskazać partie, na które chętnie oddaliby głos. 

Sondaż do Sejmu: PiS wygrywa, dwie partie na granicy progu wyborczego

W tym sondażu zwyciężyło PiS, które cieszy się poparciem 32,9 proc. (o 1,2 proc. więcej niż w styczniowym panelu). Drugie miejsce ze sporą stratą zajmuje Koalicja Obywatelska, na którą głosować chce 18,2 proc. ankietowanych (co stanowi spadek o 1 pkt proc.).

Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z niewielką stratą do KO - 17,2 proc. przy wzroście 0,4 proc. Dalej w zestawieniu mamy również Lewicę  z wynikiem 10,1 proc. (wzrost o 1,2 proc.)

W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwa ugrupowania, które balansują na granicy progu wyborczego: PSL (5,9 proc.  wzrost o 0,4 proc.) oraz Konfederacja (5 proc., spadek o 2,4 proc.). 10,6 proc. badanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos. 

RadioZET.pl/Onet.pl