Zamknij

Sondaż. Andrzej Duda z 44 proc. poparciem. Słabe wyniki Biedronia i Hołowni

14.01.2020 12:25
sondaż
fot. JACEK DOMINSKI/ REPORTER

Andrzej Duda może liczyć na 44 proc. poparcia – wynika z najnowszego sondażu IBRiS zrealizowanego dla „Rzeczpospolitej”. Na drugim miejscu uplasowała się kandydatka KO Małgorzata Kidawa-Błońska, na którą chce zagłosować 23,3 proc. ankietowanych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prezydent Andrzej Duda w dalszym ciągu utrzymuje bardzo wysoką przewagę nad konkurentami w wyścigu o Pałac Prezydencki. Zgodnie z najnowszym sondażem IBRiS na zamówienie „Rzeczpospolitej”, Duda może liczyć na 44 proc. poparcie i ze spokojem myśleć o rywalizacji w II turze.

Na drugim miejscu uplasowała się kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska. Na wicemarszałek Sejmu chce zagłosować 23,3 proc. ankietowanych. Według badania IBRiS, to właśnie Kidawa-Błońska zmierzy się z Andrzejem Dudą w II turze wyborów prezydenckich.

Zobacz także

Podium zamyka prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Poparcie dla lidera ludowców deklaruje 7 proc. badanych.

Słabe wyniki Biedronia i Hołowni

Dopiero na czwartym miejscu z poparciem 6,6 proc. znalazł się kandydat Lewicy Robert Biedroń. Polityk ma gorsze notowania niż cała Lewica, która regularnie notuje poparcie na poziomie kilkunastu procent.

Zobacz także

Powodów do radości nie ma także bezpartyjny kandydat, były dziennikarz Szymon Hołownia. Według sondażu IBRIS dla „Rzeczpospolitej, Hołownia może obecnie liczyć na 5,7 proc. Z niewiele niższym poparciem stawkę zamyka Krzysztof Bosak. Na potencjalnego kandydata Konfederacji głos oddałoby 5,1 proc. wyborców. Warto jednak podkreślić, że Konfederacja nie wyłoniła jeszcze swojego kandydata.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/ Rzeczpospolita