Zamknij

Polacy popierają edukację seksualną w szkołach? Ten sondaż wszystko wyjaśnia

23.10.2019 14:08
Polacy popierają edukację seksualną w szkołach? Ten sondaż wszystko wyjaśnia
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Większość Polaków popiera prowadzenie zajęć z edukacji seksualnej w szkołach – wynika z najnowszego sondażu IBRiS. Według niego prawie 80 procent badanych opowiedziało się za poszerzeniem oferty edukacyjnej w szkołach o tego typu lekcje.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W szkole powinny być zajęcia edukacyjne związane z edukacją seksualną – za takim rozwiązaniem opowiedziało się 79,4 procent respondentów.

Zobacz także

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla m.in. „Dziennika Gazety Prawnej”, 46,5 procent ankietowanych stwierdziło, że powinny one znaleźć się w planie lekcji od podstawówki. Z kolei 32,9 procent badanych twierdzi, że od szkoły średniej.

Uświadamianie spoczywa na rodzicach – uważają ankietowani

Jednocześnie większość badanych była zdania, że odpowiedzialność za uświadamianie dzieci spoczywa przede wszystkim na rodzicach. Uważa tak 60 procent badanych. Dla prawie 30 procent ankietowanych główną odpowiedzialność ponosić powinna szkoła. Wszyscy byli zgodni, że dzieci nie powinny czerpać wiedzy od rówieśników czy z internetu.

Zobacz także

Gazeta zauważa, że Polacy pytani przez IBRiS są przekonani, że antykoncepcja i nauka o współżyciu seksualnym nie jest namawianiem do seksu. Ponad 68 procent ankietowanych ocenia, że takie lekcje nie zachęcają do przedwczesnego rozpoczęcia życia płciowego. Jedna piąta (około 20 procent) uważa, że mogą być taką zachętą.

Zobacz także

Sondaż przeprowadził IBRiS dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM.

RadioZET.pl/PAP,Dziennik Gazeta Prawna