Zamknij

Koalicja Obywatelska dogania PiS. Sensacyjny wynik sondażu

10.06.2020 18:21
Trzaskowski Kaczyński
fot. Beata Zawrzel/ Andrzej Iwanczuk/ REPORTER

Jak wynika sondażu pracowni KANTAR, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. PiS nie ma jednak powodów do optymizmu, bo jak wskazuje badanie, Koalicja Obywatelska depcze mu po piętach.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę 14 czerwca 2020 roku, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu KANTAR przeprowadzonego na zlecenie Platformy Obywatelskiej. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 36 proc. badanych.

Na drugim miejscu, z niewielką stratą do PiS, znalazła się Koalicja Obywatelska (PO+Nowoczesna+IPL+Zieloni). Na główną siłę opozycyjną w Polsce chce zagłosować 29 proc. badanych.

Sondaż: Koalicja Obywatelska dogania PiS. Już tylko 7 proc. straty

Na trzecim miejscu uplasowała się Konfederacja z poparciem 10 proc. Z kolei 8 proc. wyborców gotowych jest zagłosować na Lewicę (SLD+Wiosna+Razem).

Według badania KANTAR, na ostatnim miejscu w zestawieniu znalazła się PSL - Koalicja Polska, Kukiz'15. Popiera ją 5 proc. badanych.

Zobacz także

11 proc. nadal nie wie, na kogo chce zagłosować w wyborach parlamentarnych, a 1 proc. wie, ale byłby to ktoś inny niż formacje wymienione w zestawieniu.

Zobacz także

Jeżeli nie uwzględni się głosów osób niezdecydowanych, wyniki sondażu prezentują się następująco: PiS - 40 proc., KO - 33 proc., 11 proc. - Konfederacja, 9 proc. Lewica i 5 proc. na PSL, Koalicję Polską, Kukiz'15.

Posłuchaj podcastu

Sondaż telefoniczny (CATI) na próbie tysiąca Polaków, przeprowadzony został 8 czerwca na zlecenie Platformy Obywatelskiej.

RadioZET.pl/ Onet.pl