Zamknij

Nowy, szokujący sondaż. Czy Polacy chcą powrotu Macierewicza do rządu?

02.10.2019 18:23
Nowy, szokujący sondaż. Czy Polacy chcą powrotu Macierewicza do rządu?
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Ciekawą ankietę na zlecenie Super Expressu przeprowadził Instytut Pollster. Badacze zapytali Polaków, czy chcieliby powrotu byłego szefa MON, Antoniego Macierewicza, do rządu. Odpowiedź większości respondentów jest zaskakująca.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pojawia się coraz więcej pytań, dlaczego na licznych konwencjach i piknikach, organizowanych przez Prawo i Sprawiedliwość z powodu zbliżających się wyborów parlamentarnych 2019, trudno znaleźć aktywnie uczestniczącego Antoniego Macierewicza. Były minister udziela się głównie na spotkaniach ze zwolennikami PiS ze swojego okręgu.

Zobacz także

Jak wynika z najnowszego badania dla Super Expressu…jedną z przyczyn może być na przykład fakt, że były szef Ministerstwa Obrony Narodowej nie budzi sympatii wśród elektoratu.

Zdecydowana większość badanych nie popiera byłego szefa MON

W ankiecie, respondentom zadano następujące: Czy jeśli PiS wygra wybory parlamentarne, Antoni Macierewicz powinien wrócić do rządu?

Zobacz także

Jak widać, ankietowani mają bardzo jasno określoną opinię na ten temat. Przeciwnych powrotu Macierewicza do rządu jest aż 68 procent respondentów. Zaledwie 11  procent badanych odpowiedziało na pytanie twierdząco. 21 procent uczestników badania z kolei wskazało odpowiedź „nie wiem”.

Jak komentował w rozmowie z Super Expressem politolog Rafał Chwedoruk, "to wynika po pierwsze ze stylu uprawiania polityki przez byłego szefa MON, bardzo radykalnego, a do elektoratu PiS doszlusowało wielu wyborców niezainteresowanych polityką".

Zobacz także

- A tacy cenią sobie umiar i dystans. Po drugie efekt działań w MON Antoniego Macierewicza nawet w obozie władzy nie przez wszystkich został pozytywnie oceniony, zwłaszcza na tle jego następców. Te dwa czynniki czynią Macierewicza raczej tytanem polityki lokalnej – powiedział dziennikarzom gazety ekspert.

„Badanie zrealizowano w dniach 24-25 września 2019 r. na próbie 1101 dorosłych Polaków” – czytamy w SE.

 

RadioZET.pl/Super Express