Zamknij

Dwie partie doganiają PiS. Kolejny fatalny sondaż dla Kaczyńskiego

09.12.2020 18:44
Sondaż social changes
fot. Piotr Molecki /East News

Jak wynika z najnowszego sondażu pracowni Social Changes na zlecenie portalu "wPolityce.pl", wybory parlamentarne niezmiennie wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość, ale zarówno Koalicja Obywatelska oraz Polska 2050 Szymona Hołowni mają do PiS zaledwie 6 proc. stratę.

Sondaż pracowni Social Changes na zlecenie portalu "wPolityce.pl" po raz kolejny nie przynosi dobrych wiadomości dla Prawa i Sprawiedliwości. W najnowszym badaniu PiS wygrywa, ale tuż za plecami ma dwóch silnych konkurentów.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku grudnia 2020 roku na PiS zagłosowałoby 28 proc. badanych - wskazuje sondaż Social Changes. Na drugim miejscu ex aequo znalazły się Koalicja Obywatelska i Polska 2050 Szymona Hołowni, na które swój głos chce oddać 22 proc. badanych.

Nowy sondaż. Koalicja Obywatelska i Polska 2050 Hołowni doganiają PiS

Na kolejnych pozycjach uplasowały się: Lewica z poparciem 11 proc. oraz Konfederacja z wynikiem 10 proc. Do sejmu nie weszłyby PSL, na które chce zagłosować 3 proc. badanych, a także Kukiz'15 z identycznym poparciem. 1 proc. badanych nie wskazał żadnego ugrupowania.

Nieco inaczej rozkładają się wyniki sondażu w wariancie, który nie uwzględnia startu Polski 2050 Szymona Hołowni. W tym przypadku na PiS chce zagłosować 31 proc. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 27 proc. Podium zamyka Lewica z poparciem 13 proc.

Na pozostałych miejscach znalazły się: Konfederacja z poparciem 10 proc., a także PSL i Kukiz'15, na które podobnie jak w pierwszym przypadku chce zagłosować 3 proc. badanych.

Zobacz także

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1079 osób w dniach od 4 do 8 grudnia 2020 roku.

RadioZET.pl/ wPolityce.pl

C