Zamknij

Sondaż Social Changes. PiS poniżej 40 proc. Konfederacja na podium

21.10.2020 23:03
Konfederacja Korwin Mikke Braun
fot. Tomasz Jastrzebowski /REPORTER

W Sejmie znalazłoby się pięć ugrupowań, wszystkie obecnie reprezentowane w parlamencie - wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Wynik sondażowy, jaki uzyskały partie to: PiS - 39 proc., KO - 26 proc., Konfederacja - 12 proc., Lewica - 11 proc., PSL - 7 proc.

Nowy sondaż. Z badania Social Changes wynika, że chęć głosowania na ugrupowanie kierowane przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, czyli Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 39 proc. badanych - o 3 pkt więcej niż tydzień temu.

Na drugim miejscu znalazła się KO z poparciem 26 proc. (spadek o 1 punkt proc.), na trzecie miejsce awansowała Konfederacja, na którą chęć głosowania wyraziło 12 proc. badanych.

Nowy sondaż Social Changes: PiS z poparciem 39 proc. Konfederacja na podium

Na kolejnym miejscu uplasowała się Lewica z poparciem 11-proc. (spadek o 3 pkt proc.). Ostatnie ugrupowanie wchodzące do Sejmu to Polskie Stronnictwo Ludowe, które popiera 7 proc. badanych - o 2 pkt proc. więcej niż w poprzednim badaniu.

Zobacz także

Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1069 osób w dniach od 16 do 19 października 2020 r.

Zobacz także

RadioZET.pl/ PAP