Zamknij

Już dwie partie mogą zagrozić PiS. Fatalny sondaż dla Kaczyńskiego

25.11.2020 19:53
sondaż social changes
fot. Piotr Molecki /East News

Prawo i Sprawiedliwość nadal na prowadzeniu, ale ciekawie wygląda walka o drugie miejsce. Jak wynika z sondażu Social Changes, zrealizowanego dla portalu "wPolityce.pl", zarówno Koalicja Obywatelska jak i Polska 2050 Szymona Hołowni mogą liczyć na 21 proc. poparcie.

Sondaż Social Changes dla portalu "wPolityce.pl" wskazuje, że rządzące Prawo i Sprawiedliwość ma już dwóch silnych konkurentów. Z badania wynika, że zarówno na Koalicję Obywatelską (PO+N+IPL+Zieloni) jak i na Polskę 2050 Szymona Hołowni chce zagłosować 21 proc. ankietowanych. Swoje poparcie dla PiS deklaruje 32 proc. badanych.

Na trzecim miejscu znalazła się Lewica (SLD, Wiosna, Razem) z poparciem 10 proc. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Konfederacja z poparciem 9 proc. oraz PSL, na które chce zagłosować 4 proc. ankietowanych. Oznacza to, że ludowcy nie weszliby do Sejmu. 3 proc. udzieliło odpowiedzi: inne ugrupowanie.

Sondaż. PiS na prowadzeniu. KO i Polska 2050 z takim samym poparciem

Sondażownia zrealizowała badanie również w wariancie nie uwzględniającym startu Polski 2050 Szymona Hołowni. W takim przypadku na PiS chce zagłosować 33 proc. badanych, a na Koalicję Obywatelską 26 proc. Trzecie miejsce zajmuje Lewica z wynikiem 13 proc. Na pozostałych miejscach znalazły się: Konfederacja z poparciem 10 proc. badanych oraz PSL z wynikiem 5 proc. 13 proc. badanych wskazało odpowiedź inne ugrupowanie.

Social Changes zwraca uwagę, że wyniki sondażu wskazują, na wzrost poparcia dla PiS o 1 proc. i 5 proc. spadek dla Koalicji Obywatelskiej. W badaniu zyskują także Lewica - 1 proc. i Konfederacja - 2 proc. PSL traci 1 proc. poparcia.

Zobacz także

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1058 osób w dniach od 20 do 23 listopada 2020 roku.

RadioZET.pl/ wPolityce.pl