Zamknij

PiS miażdży KO w sondażu prawicowego portalu. Zaskakujący wynik Lewicy

21.01.2020 16:41
42%
23%
18%
8%
8%
PiS
KO
SLD
Konfederacja
PSL
PiS
42%
KO
23%
SLD
18%
Konfederacja
8%
PSL
8%

Większość wyborców nadal popiera PiS, Lewica zmniejsza dystans dzielący ja od KO – informuje we wtorek wPolityce.pl, powołując się na sondaż przeprowadzony na zlecenie portalu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 42 procent głosów ankietowanych - wynika z najnowszego sondażu pracowni Social Changes dla prawicowego portalu wPolityce.pl. Partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała jednopunktowy wzrost w porównaniu z poprzednią ankietą.

O jeden punkt spadły natomiast notowania Koalicji Obywatelskiej, na którą wskazało 23 procent respondentów. SLD, z którego list startowali także politycy Wiosny i Razem – zyskało poparcie 18 procent badanych - o dwa punkty procentowe więcej w porównaniu z poprzednim badaniem.

Bez zmian pozostaje poparcie dla Konfederacji – tak jak w ubiegłym tygodniu uzyskała ona 8 proc. Dwa punkty proc. utraciło PSL, na które również wskazało 8 proc. pytanych.

Badanie zostało przeprowadzone metodą wywiadów internetowych 10-14 stycznia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej 1057-osobowej próbie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/wpolityce.pl