Zamknij

PiS deklasuje rywali. Aż trzy ugrupowania poza Sejmem

21.10.2021 11:21

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, PiS i koalicjanci zdeklasowaliby konkurencję, zyskując niemal 40 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu Social Changes. Z kolei aż trzy ugrupowania, których przedstawiciele zasiadają w obecnym Sejmie, nie przekroczyłyby progu wyborczego. 

Sondaż
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER (East News)

Według sondażu, który przeprowadziła pracownia Social Changes na zlecenie portalu wpolityce.pl, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica, czyli PiS i koalicjanci.

PiS deklasuje rywali. Aż trzy ugrupowania poza Sejmem

Chęć zagłosowania na koalicję, która rządzi Polską od jesieni 2015 roku, zadeklarowało 39 proc. badanych, co stanowi spadek o 1 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem. Wciąż jednak partia Jarosława Kaczyńskiego i współpracujące z nim ugrupowania zdecydowanie wyprzedzają resztę stawki.

Druga w zestawieniu jest Koalicja Obywatelska, na którą chce głosować 26 proc. respondentów (bez zmian względem poprzedniego notowania). Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 13 proc. (wzrost o 1 pkt proc.). Kto jeszcze wprowadziłby swoich przedstawicieli na Wiejską? Tylko Konfederacja i Lewica, które cieszą się poparciem kolejno 8 proc. (wzrost o 1 pkt proc.) i 7 proc. (bez zmian) ankietowanych. 

Progu wyborczego nie przekroczyłyby z kolei Kukiz'15, PSL oraz Porozumienie, które popiera po 2 proc. badanych (bez zmian), a opcję "inna partia" wskazał 1 proc. respondentów. Deklarowana frekwencja wynosi natomiast 61 proc. (spadek o 1 pkt proc.).

loader

RadioZET.pl/PAP