Zamknij

Sondaż parlamentarny. PiS prowadzi, ale traci. KO zyskuje

25.06.2020 10:47
Sondaż do Sejmu
fot. Andrzej Iwanczuk/Reporter

Prawo i Sprawiedliwość wciąż jest na czele sondaży przedwyborczych, utrzymując wyraźną przewagę nad Koalicją Obywatelską. Poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego powoli jednak maleje - tak wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".

Z sondażu opublikowanego w czwartek przez "SE" wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, partia rządząca uzyskałaby 41,3 proc. głosów, wyprzedzając Koalicję Obywatelską. 

Zobacz także

Druga w zestawieniu Koalicja Obywatelska uzyskałaby natomiast 29,59 proc. głosów, Lewica - 10,65 proc., PSL - 9,14 proc., a Konfederacja - 8,8 proc. 0,52 proc. ankietowanych wskazało inne ugrupowanie. 

Wynik PiS spadł o jeden punkt procentowy w stosunku do notowania z ub. tygodnia, o 3 pp urosły notowania Koalicji Obywatelskiej. Taki sam spadek jak PiS zanotowały także Lewica i Konfederacja, pół punktu więcej ma Koalicja Polska

- czytamy w artykule "Super Expressu". Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 16-17 czerwca 2020 r. na reprezentatywnej próbie 1047 dorosłych Polaków.

RadioZET.pl/PAP/se.pl