Zamknij

Nowy sondaż dla SE. Anna Zalewska powinna startować w eurowyborach?

Redakcja
09.05.2019 11:02
Nowy sondaż dla SE. Anna Zalewska powinna startować w eurowyborach?
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER/East News

Jak donosi „Super Express”, Polacy nie są przychylni mandatowi obecnej szefowej MEN Anny Zalewskiej w Parlamencie Europejskim. Z sondażu przeprowadzonego dla gazety wynika, że w związku ze strajkiem nauczycieli oraz sytuacją panującą w polskiej oświacie Zalewska – zdaniem respondentów – nie powinna kandydować w eurowyborach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wyniki najnowszego badania dla „Super Expressu” wskazują, że ponad połowa badanych nie chce, by minister edukacji otrzymała mandat w Parlamencie Europejskim.

Ponad połowa przeciwna kandydaturze Zalewskiej

Aż 56 procent wyborców jest zdania, że nie powinno być miejsca dla Zalewskiej w europarlamencie. Z kolei zdania na temat nie ma 29 procent badanych.

Zobacz także

Start Anny Zalewskiej w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego popiera tylko 15 procent – informuje „SE”.

Zobacz także

Respondenci sondażu odpowiedzieli w ten sposób na pytanie: „Czy wobec sytuacji w polskiej oświacie minister edukacji Anna Zalewska powinna kandydować do Parlamentu Europejskiego?”.

Sondaż dla „Super Expressu” przeprowadził Instytut Badań Pollster w dniach 26-29 kwietnia, na próbie 1031 dorosłych Polaków.

Wyniki sondażu „wyrazem dezaprobaty”

Najnowsze badanie skomentowała w rozmowie z „Super Expressem” profesor Ewa Marciniak z Instytutu Nauk Politycznych UW.

Zobacz także

– Zaczynamy oczekiwać od polityków odpowiedzialności za ich działania. Wyborcy chcą, żeby Anna Zalewska wzięła odpowiedzialność za przeprowadzoną przez siebie reformę, a start w wyborach jest formą ucieczki od tej odpowiedzialności – mówiła dziennikarzom. Jak podkreślała, szefowa MEN należy do grona „najgorzej postrzeganych” członków obecnego rządu.

Według profesor Marciniak wyniki badania wskazują jednoznacznie na „wyraz dezaprobaty” społeczeństwa wobec minister Zalewskiej.

RadioZET/Super Express

C