Zamknij

Nowy sondaż: PiS traci większość w Sejmie. „Wszystko wraca do normy”

26.05.2020 09:39
Sejm
fot. Jacek Dominski/Reporter

Prawo i Sprawiedliwość, choć nadal prowadzi w badaniach, powoli traci wysokie poparcie; oznacza to, że partia rządząca może mieć problem z samodzielną większością w Sejmie - podaje wtorkowy "Super Expressu" publikując sondaż Instytutu Badań Pollster.

"SE" zwraca uwagę, że w poprzednim sondażu partia rządząca miała 43,96 proc. poparcia. W maju - jak wskazuje gazeta - PiS może liczyć na 38,51 proc. Z sondażu wynika, że na kolejnych miejscach plasuje się Koalicja Obywatelska (24,52 proc.), Lewica (13,64 proc.), PSL (12,60 proc.), Konfederacja (9,03 proc.).

Zobacz także

Zdaniem komentującego dla "Super Expressu" politologa z UW prof. Rafała Chwedoruka, taki wynik oznacza, że PiS straciłoby sejmową większość.

Sondaż: PiS traci większość w Sejmie

 - Matematycznie przy 38 proc. i pięciu partiach w Sejmie samodzielnej większości nie będzie - mówi w prof. Chwedoruk i tłumaczy, że te wyniki nie są niczym nadzwyczajnym i niezrozumiałym.

Wszystko wraca do normy sprzed czasów epidemii, także sondaże

- podkreśla. Badanie poparcia parlamentarnego zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 15-17 maja 2020 r. na próbie 1089 dorosłych Polaków.

RadioZET.pl/PAP