Zamknij

Pierwszy taki sondaż. Duda przegrywa w drugiej turze z dwoma kandydatami

01.06.2020 20:59
Sondaż
fot. ROBERT STACHNIK /REPORTER

Andrzej Duda przegra wybory prezydenckie w II turze? Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie zespołu naukowców z Uniwersytetu SWPS. Badanie wykazało, że urzędujący prezydent stracił 3 proc. poparcia w porównaniu do sondażu sprzed 10 dni.

Andrzej Duda nie ma powodów do zadowolenia. Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie zespołu naukowców z Uniwersytetu SWPS, urzędujący prezydent przegrałby drugą turę wyborów z dwoma innymi konkurentami.

Według badania PBS, na Dudę zagłosowałoby obecnie 32 proc. badanych. Oznacza to, że do rozstrzygnięcia musiałoby dojść w drugiej turze.

Andrzej Duda przegra w drugiej turze wyborów? Sondaż

Sondaż PBS wskazuje, że na Rafała Trzaskowskiego chce zagłosować 25 proc. badanych (wzrost 4 proc.). Na trzecim miejscu z bardzo podobnym poparciem uplasował się Szymon Hołownia. Na bezpartyjnego kandydata chce zagłosować 22 proc. ankietowanych.

Zdecydowanie gorzej wypadają pozostali kandydaci. Czwarte miejsce w sondażu PBS zajmuje Krzysztof Bosak z poparciem 9 proc. Na pozostałych miejscach znaleźli się: Robert Biedroń - 6 proc. i Władysław Kosiniak-Kamysz z poparciem 5 proc.

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż PBS: konieczna druga tura

Z badania na zlecenie Uniwersytetu SWPS wynika, że w drugiej turze wyborów Andrzej Duda przegrałby zarówno z Rafałem Trzaskowskim, jak i z Szymonem Hołownią.

Zobacz także

W starciu z Dudą, Trzaskowski otrzymałby 57 proc. głosów, natomiast Hołownia cieszyłby się jeszcze większym, bo 61-procentowym poparciem.

Zobacz także

Sondaż przeprowadzono w dniach 28-29 maja na grupie 713 dorosłych Polaków. Wyniki badania opublikowała "Gazeta Wyborcza".

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/ Gazeta.pl