Zamknij
56%
44%
Andrzej Duda
Andrzej Duda
Małgorzata Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-Błońska
Andrzej Duda
Andrzej Duda
56%
Małgorzata Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-Błońska
44%

Andrzej Duda zwiększa przewagę w hipotetycznej drugiej turze wyborów, według sondażu swoją prawdopodobną rywalkę pokonałby w stosunku 56 procent do 44 procent – podał w poniedziałek prawicowy portal wPolityce.pl. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

loader

Andrzej Duda pokonałby kandydatkę PO Małgorzatę Kidawę-Błońską w stosunku 56 proc. do 44 proc., co oznacza, że Duda poprawił swoją pozycję w stosunku do badania z zeszłego tygodnia - 52 proc. do 48 proc. – zaznaczył wpolityce.pl.

W identycznym stosunku procentowym Andrzej Duda wygrałby również z Szymonem Hołownią. Także tu przewaga obecnego prezydenta wzrosła w porównaniu z wcześniejszymi sondażami.

W najnowszej ankiecie dla portalu "bardzo wyraźnie" - jak wskazano - przegrywa z Dudą kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, zyskując w drugiej turze 43 proc. głosów – o trzy punkty procentowe mniej niż tydzień wcześniej.

Według sondaży wPolityce.pl "najmniej szans na wygranie z Andrzejem Dudą ma świeżo ogłoszony kandydat Lewicy, czyli Robert Biedroń. W drugiej turze zdobyłby, według naszego badania, jedynie 41 proc. głosów. To jego debiut w naszym badaniu" – napisał portal.

Sondaż: Duda idzie łeb w łeb z Kidawą-Błońską

Sondaż pracowni Social Changes dla prawicowego portalu wpolityce.pl jest publikowany dzień po sensacyjnym sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych dla programu "Newsroom" Wirtualnej Polski. Andrzej Duda w drugiej turze idzie niemalże łeb w łeb z Małgorzatą Kidawą-Błońską - 50,09 proc. do 49,91 proc.

Zobacz także

RadioZET.pl/wpolityce.pl/PAP