Zamknij

Duda kontra Hołownia. Znamy wyniki najnowszego sondażu

01.12.2019 19:23
wybory prezydenckie
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/ Beata Zawrzel/ REPORTER

Gdyby w drugiej turze wyborów prezydenckich znaleźli się Andrzej Duda i Szymon Hołownia, to z wynikiem 48,3 proc. poparcia wygrałby je urzędujący prezydent - wynika z sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Publicysta Szymon Hołownia, wciąż nie ogłosił oficjalnej decyzji o swoim starcie w wyścigu prezydenckim. - Sprawa jest bardzo poważna. Odpowiedzialne podejście do niej wymaga wielu badań, rozmów, namysłu, naprawdę ciężkiej pracy. Wiem i widzę, że wielu kolegów i koleżanek z mediów nie wytrzymuje już ciśnienia, ale proszę o odrobinę cierpliwości - poinformował na Facebooku.

Zobacz także

W ocenie Renaty Grochal z "Newsweek-a", Hołownia kompletuje już sztab wyborczy i kończy ostatnie przygotowania do startu swojej kampanii prezydenckiej. Z informacji dziennikarki wynika, że Hołownia miał już złożyć do sądu wniosek o rejestrację fundacji, wokół której zamierza budować ruch społeczny.

Wirtualna Polska opublikowała sondaż, który konfrontuje kandydatury Andrzeja Dudy i Szymona Hołowni. Wynika z niego, że gdyby obaj panowie zmierzyli się ze sobą w II turze wyborów prezydenckich, to wygrałby je urzędujący prezydent.

Zobacz także

Na Andrzeja Dudę zagłosowałoby 48,3 proc. badanych, a na Szymona Hołownię 28 proc. Co ciekawe, aż 23,7 proc. ankietowanych udzieliło odpowiedzi: nie wiem. Oznacza to, że przy tak dużej grupie niezdecydowanych, nie można jednoznacznie przekreślić szans dziennikarza.

Według Roberta Felusia, zastępcy redaktora naczelnego WP, obecna głowa państwa nie może liczyć na większe poparcie, bo choć "ma wierną armię", to niezdecydowani są "torcikiem do rozkrojenia, być może też przez Szymona Hołownię".

RadioZET.pl/ Wirtualna Polska/ Newsweek