Najnowszy sondaż wyborczy. PiS górą, lewica w Sejmie

21.08.2019 18:10
Najnowszy sondaż wyborczy. PiS górą, lewica w Sejmie
fot. Jan Bielecki/East News

Najnowszy sondaż Kantar prognozuje, na jakiego rzędu poparcie mogą liczyć poszczególne ugrupowania w nadchodzących wyborach. Jak wynika z badania, najwięcej głosów na obecną chwilę uzyskałoby Prawo i Sprawiedliwość. Jakie partie znalazły się na podium?

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w sierpniu 38 procent badanych deklarujących udział w nich poparłoby PiS. 26 procent - Koalicję Obywatelską, a 10 procent - zgłosowałoby na kandydatów lewicy - wynika z sondażu Kantar. Do Sejmu weszłyby jeszcze ujęte w badaniu osobno Kukiz'15 (6 procent) i PSL (5 procent).

Zobacz także

Kantar przeprowadził sondaż w dniach 9-14 sierpnia 2019 r. Jak podano, ze względu na termin badania w pytaniu nie został jeszcze uwzględniony start kandydatów Kukiz'15 z list PSL-Koalicji Polskiej.

Zjednoczona Prawica góruje

Według sondażu na PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem zagłosowałoby 38 proc. ankietowanych, którzy zadeklarowali udział w wyborach do Sejmu.

Zobacz także

Na Koalicję Obywatelską tworzoną przez PO, Nowoczesną, Inicjatywę Polska i Partię Zieloni głos oddałoby 26 proc. respondentów.

Na ugrupowania lewicowe - SLD, Razem i Wiosnę, których kandydaci będą startować z list KW SLD - zagłosowałoby 10 proc. ankietowanych.

Zobacz także

6 proc. wybrałoby Kukiz'15, a 5 proc. PSL-Koalicję Polską.

Zobacz także

Na Konfederację Wolność i Niepodległość (partie KORWiN i Ruch Narodowy oraz środowisko Grzegorza Brauna) zagłosowałoby 3 proc.

12 proc. ankietowanych spośród tych, którzy zadeklarowali udział w wyborach stwierdziło, że trudno im powiedzieć na kogo oddaliby głos.

Chęć udziału w wyborach do Sejmu zadeklarowało łącznie 63 proc. respondentów - zdecydowanie uczestniczyć w wyborach zamierza 27 proc., a raczej wzięłoby w nich udział 36 proc.

 

RadioZET.pl/PAP/Kantar Public