Zamknij

Beata Szydło prezydentem? Nowy sondaż nie pozostawia złudzeń

29.05.2019 20:16
Beata Szydło prezydentem? Nowy sondaż nie pozostawia złudzeń
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Beata Szydło czy Andrzej Duda? Kto byłby lepszym kandydatem PiS w przyszłorocznych wyborach prezydenckich? Polacy wybrali zdecydowanego faworyta - wynika z sondażu SW Research dla ''Rzeczpospolitej''. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

31 procent Polaków uważa, że to Andrzej Duda a nie Beata Szydło (7 proc.) byłby najlepszym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich w 2020 roku. 

31 procent pytanych odpowiedziało, że wolałoby w tej roli jeszcze kogoś innego. Ten sam odsetek osób biorących udział w badaniu nie chciał lub nie umiał zająć w tej sprawie jednoznacznego stanowiska - czytamy ''Rzeczpospolitej''. 

Beata Szydło rekordzistką kraju 

Przypomnijmy, była szefowa rządu, wicepremier Beata Szydło, która jako "jedynka" startowała w Małopolsce z list PiS, otrzymała w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego 525 811 głosów. Był to najwyższy wynik w Polsce i Europie. 

Zobacz także

Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrał PiS z poparciem 45,38 proc. wyborców, drugie miejsce zajęła Koalicja Europejska z 38,47 proc. głosów, próg wyborczy przekroczyła też Wiosna Roberta Biedronia z 6,06 proc. głosów. Patryk Jaki uzyskał drugi wynik, po wicepremier Beacie Szydło, w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

RadioZET.pl/Rzeczpospolita