Zamknij

Polacy znów mówią, co myślą o Dudzie. Czyżby poparcie spadało?

28.06.2019 19:57
Sondaż. Jak Polacy oceniają Andrzeja Dudę i Mateusza Morawieckiego?
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Andrzeja Dudę pozytywnie ocenia w czerwcu 47 proc. badanych. 42 proc. ma o jego działaniach złe zdanie. Z kolei z pracy Mateusza Morawieckiego zadowolonych jest 42 proc. ankietowanych, a niezadowolonych 44 proc. – to wyniki najnowszego sondażu Kantar Public.

Z pracy Andrzeja Dudy w czerwcu zadowolonych jest o 1 proc. mniej badanych niż przed miesiącem. Jednocześnie wzrasta odsetek osób niezadowolonych z jego prezydentury. Pracy Dudy nie potrafiło natomiast ocenić 11 proc. badanych, czyli tyle samo, co w maju – wynika z sondażu Kantar Public.

Największym poparciem Duda cieszy się niezmiennie wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości, którzy w 96 proc. oceniają go pozytywnie. Najgorzej działalność prezydenta Dudy oceniają osoby popierające PO (69 proc. ocen negatywnych).

Zobacz także

Mateusz Morawiecki z gorszymi ocenami

Gorzej oceniany jest premier Matusz Morawiecki, choć w jego przypadku niewiele się zmieniło w stosunku do poprzedniego miesiąca. W czerwcu z jego pracy zadowolonych było 42 proc. Polaków (bez zmian w porównaniu z poprzednim badaniem). Ocenę negatywną wystawiło mu 44 proc. badanych (spadek o 1 pkt proc.). 14 proc. ankietowanych nie ma sprecyzowanego zdania w tej sprawie (wzrost o 1 pkt proc.).

Zobacz także

Morawiecki otrzymuje najwięcej ocen pozytywnych od wyborców PiS – 94 proc., a najgorzej oceniają go osoby popierające PO (72 proc.) czy partię Roberta Biedronia Wiosna (69 proc. negatywnych opinii).

Jeśli chodzi o działania rządu, pozytywnie wypowiada się na jego temat 43 proc. badanych (wzrost o 1 pkt proc.), negatywnie o gabinecie premiera Morawieckiego wypowiedziało się 42 proc. ankietowanych (spadek o 4 pkt proc.). 15 proc. ankietowanych nie ma sprecyzowanej opinii na ten temat (wzrost o 2 pkt proc.).

Kantar Public przeprowadził sondaż w dniach 14-19 czerwca br. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1005 mieszkańców Polski, w wieku 15 i więcej, metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP