Zamknij

Polacy chcą zmiany premiera? Najnowszy sondaż

24.09.2020 14:22
Zdjęcie ilustracyjne
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Nowy sondaż, w którym zapytano Polaków, czy chcieliby zmian na stanowisko szefa, wykonany został na zlecenie "Super Expressu". Kto – zdaniem respondentów – powinien zostać premierem?

Najnowszy sondaż dla "Super Expressu". Polacy nie chcą zmian na stanowisku szefa rządu - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster wykonanego na zlecenie "Super Expressu".

Zobacz także

W czwartkowym wydaniu dziennika opublikowano wyniki sondażu, w którym badanym zadano pytanie, kto powinien zostać premierem po rekonstrukcji rządu.

Sondaż: Kto wg. Polaków powinien być premierem?

"Notowania Morawieckiego rosną od dawna, ale kto się spodziewał, że zdobędzie większą popularność od szefa PiS? To właśnie jego chcą Polacy w premierowskim fotelu" - czytamy w gazecie.

Zobacz także

Na Morawieckiego wskazało 48 proc. ankietowanych, a 20 proc. chciałoby, aby premierem został Jarosław Kaczyński. 9 proc. badanych wskazało na Jarosława Gowina, 5 proc. na Beatę Szydło, 4 proc. na Mariusza Błaszczaka, po 2 proc. na Joachima Brudzińskiego i Piotra Glińskiego, a 1 proc. na Zbigniewa Ziobrę.

Zobacz także

Badanie wśród osób mających opinię w tej sprawie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 21–22 września 2020 r. na próbie 1076 dorosłych Polaków.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Super Express