Zamknij

Sondaż. Kaczyński nie potrzebuje Ziobry i Gowina. PiS i tak wygrywa

23.09.2020 08:31
Jarosław Kaczyński
fot. Jacek Dominski/REPORTER

Bez Solidarnej Polski i Porozumienia PiS nadal jest najpopularniejszą partią - informuje środowy "Super Express", cytując wyniki przeprowadzonego na jego zlecenie sondażu Instytutu Badań Pollster. Wynika z niego, że gdyby w tym momencie odbyły się przedterminowe wybory parlamentarne, startująca osobno partia Jarosława Kaczyńskiego by je wygrała. 

Jak wskazuje dziennik, gdyby na wybory do Sejmu Zjednoczona Prawica poszła oddzielnie, 39,34 proc. ankietowanych oddałoby głos na Prawo i Sprawiedliwość. Na Koalicję Obywatelską (Platforma, Nowoczesna, Zieloni) zagłosowałoby 24,24 proc. badanych, a Polska 2050 (Szymona Hołowni) uzyskałaby 9,91 proc. głosów.

Zobacz także

Na kolejnych miejscach znalazły się: Konfederacja (Wolność i Niepodległość), na którą głos oddałoby 8,49 proc. respondentów, Nowa Lewica (Wiosna, SLD, Razem) - 8,35 proc, Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska (5,72 proc.).

Sondaż. PiS wygrywa wybory bez Solidarnej Polski i Porozumienia

Obecni koalicjanci PiS - Solidarna Polska (Zbigniewa Ziobry) oraz Porozumienie (Jarosława Gowina) -  nie weszliby do parlamentu, uzyskując poparcie na poziomie kolejno 2,35 proc. i 0,69 proc.

Zobacz także

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 21-22 września 2020 r. na próbie 1076 dorosłych Polaków.

RadioZET.pl/PAP