Zamknij

Rolnicy boją się powrotu PO. Chcą drugiej kadencji PiS

14.08.2019 14:27
Sondaż. Rolnicy boją się powrotu PO
fot. Jan Bielecki/ EastNews

Z badania IBRiS przeprowadzonego dla „Faktu” wynika, że aż 43,8 proc. Polaków nie wybaczyło PO jej rządów i boi się jej powrotu do władzy. Tych, którzy obawiają się, że PiS wygra wybory i będzie rządzić drugą kadencję, jest aż 42,4 proc. – podaje środowy „Fakt”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Respondenci zostali zapytani, jakie uczucia wzbudza w nich prognoza kolejnej kadencji Prawa i Sprawiedliwości. Z badania wynika, że osoby prowadzące działalność gospodarczą to grupa, która „boi się drugiej kadencji PiS” – stanowi 72 proc. Następnie emeryci – 37 proc., gospodynie domowe 32 proc. i rolnicy 4 proc.

Zobacz także

Na pytanie, jakie uczucia budzi sytuacja, w której „Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić następną kadencję”, 31,6 proc. respondentów odpowiedziało, że odczuwa „zdecydowanie lęk” i 10,8 „raczej lęk”. 23,2 proc. odczuwa „raczej spokój” i 19,1 proc. „zdecydowanie spokój”.

W przypadku, kiedy to Platforma Obywatelska wróciłaby do władzy, 24,1 proc. pytanych odpowiedziało, że odczuwa „raczej lęk” i 19,7 proc. „zdecydowanie lęk”. 19,5 proc. odczuwa „raczej spokój”, 11,6 proc. „zdecydowanie spokój”. Prawie 23 proc. odczuwa obojętność.

Rolnicy boją się powrotu PO

Z badania wynika, że 100 proc. pytanych rolników boi się powrotu PO do władzy. Nieufność wyraziło także 46 proc. emerytów, 40 proc. gospodyń domowych i 18 proc. osób prowadzących działalność gospodarczą.

Zobacz także

„Zarówno w przypadku lęku przed PiS, jak i przed PO dużą rolę odgrywają media. Ci, którzy boją się PiS, oglądają głównie TVN. Ci, którzy lękają się PO, są widzami telewizji publicznej” – czytamy w dzienniku.

Badanie przeprowadzono 9-10 sierpnia na ogólnopolskiej próbie, wzięło w nim udział 1100 osób.

RadioZET.pl/PAP